VIDEO Arsenal sporným gólom spasil Oxlade-Chamberlain, Citizens nezvládli šláger s Tottenhamom

David Silva so spoluhráčmi zdraví po konci šlágra fanúšikov CitizensDavid Silva so spoluhráčmi zdraví po konci šlágra fanúšikov Citizens Zdroj: SITA

MANCHESTER - Futbalisti Tottenhamu Hotspur zvíťazili v nedeľnom domácom stretnutí 7. kola najvyššej anglickej súťaže nad Manchestrom City 2:0. O svojom triumfe rozhodli už v úvodnom dejstve. Manchester City figuruje na čele tabuľky so ziskom 18 bodov, Tottenham na druhom mieste má o bod menej.

Futbalisti Manchestru United remizovali na úvod nedeľňajšieho programu 7. kola Premier League so Stoke City 1:1. Z množstva dobrých príležitostí vyťažili len gól z kopačky Anthonyho Martiala, na ktorý odpovedal osem minút pred koncom Joe Allen. Pre zverencov trénera Joseho Mourinha to bol vôbec prvý nerozhodný výsledok v prebiehajúcom ročníku, poslední hostia zaknihovali druhý bod.

Manchester otvoril duel obrovskou šancou Ibrahimoviča, no švédsky kanonier sa na dvakrát nepresadil. Hostia pohrozili v úvode prvého polčasu viacerými ofenzívnymi kombináciami, do jeho konca sa však prevažne bránili a najmä vďaka brankárovi Leemu Grantovi neinkasovali.

Zlatan Ibrahimovič a Glenn Galéria fotiek (6) Zdroj: SITA

Po zmene strán sa "červeným diablom" nepodarilo zlomiť zápas na svoju stranu, hoci v 69. minúte sa dočkali vedúceho gólu, keď sa po troch minútach na ihrisku presadil peknou strelou zvnútra šestnástky Martial. V 82. minúte však neisto zakročil proti odrazenej strele David De Gea a Joe Allen vyrovnal na konečných 1:1.

Obhajca majstrovského titulu Leicester City hral na vlastnom trávniku so Southamptonom bez gólov.

Burnley podľahlo londýnskemu Arsenalu najtesnejšie 0:1, keď o troch bodoch pre hostí rozhodol až v nadstavenom čase Alex Oxlade-Chamberlain sporným gólom, ktorý zaváňal hrou rukou.

Tottenham Hotspur - Manchester City 2:0 (2:0)
Góly: 9. Kolarov (vlastný), 37. Alli

Manchester United - Stoky City 1:1 (0:0)
Góly: 69. Martial - 83. Allen

Leicester City - FC Southampton 0:0

FC Burnley - Arsenal Londýn 0:1 (0:0)
Gól: 90.+3 Oxlade-Chamberlain

Viac o téme: Zlatan Ibrahimovič Manchester United F.C. Stoke City F.C. José Mourinho Anthony Martial