VIDEO Majstrovský Trenčín takmer dopustil senzáciu: Nováčik z Prešova siahal po cennom skalpe

Sprava: Jakub Paur z AS Trenčín a Miroslav Petko z 1. FC Tatran Prešov v súboji o loptuSprava: Jakub Paur z AS Trenčín a Miroslav Petko z 1. FC Tatran Prešov v súboji o loptu Zdroj: SITA

TRENČÍN - Futbalisti úradujúceho slovenského šampióna AS Trenčín pokračujú v nepresvedčivých výkonoch v najvyššej domácej dlhodobej súťaži Fortuna lige 2016/2017. V nedeľňajšom domácom zápase 11. kola len remizovali 1:1 s nováčikom 1. FC Tatran Prešov. Trenčania prehrávali od 41. min, presadil sa Dávid Leško. O vyrovnanie sa v 71. min postaral Rangelo Janga. Prešov je na poslednom 12. mieste tabuľky so 6 bodmi, Trenčín je siedmy (14 b.).

Súboj majstra s nováčikom začali aktívnejšie Trenčania. V 10. min sa za obranu hostí dostal Bala, loptu si dobre sklepol povedľa Petka, posunul ju na nabiehajúceho Halgoša, no ten ju netrafil dobre. O minútu nato sa ofsajdovej pasci vyhli Prešovčania, Tubonemi však nemal dostatočnú rýchlosť a pokutovom území ho čisto odzbrojila dvojica Skovajsa - Kleščík. Rýchlu akciu podnikli Trenčania v 12. min. Bala prekabátil obranu, ale loptu si až príliš predkopol a Penksa bol pri nej skôr. Pohľadný futbal pokračoval ďalej. Ideálnu šancu skórovať odmietol Bala, keď mu Janga ponúkol ideálnu prihrávku pred odkrytú bránu. Po polhodine hry Bala vyzval na zakončenie Kalua, no Penksa bol na mieste. Domácich v 40. min zmrazil Leško, keď doklepol loptu do opustenej brány. O chvíľu nato mohol pridať druhý gól Olansunjami, ale Šemrinec proti nemu zasiahol.

Zľava: Hector Tamunoibiton z Galéria fotiek (4) Zdroj: SITA

Po prestávke sa domáci snažili o rýchle vyrovnanie, no nemohli zabudnúť na zadné vrátka. V 55. min nebezpečne nacentroval do rozhodnej obrany Ashiru. Lopta sa odrazila k Leškovi, ten však svoj druhý gól v zápase nepridal. O minútu trafil bočnú sieť po rohovom kope hlavou Lawrence. Po hodine hry sa uvoľnil Kalu, jeho strelu Penksa pokryl, odrazená lopta sa dostala k Jangovi, ktorý trestuhodne napálil iba brvno prešovskej brány. Trenčanom sa vyrovnať podarilo v 71. min. Janga si obhodil obrancu a pravou nohou po zemi prepálil Penksu. Prešov sa do vedenia mohol dostať v 79. min, keď Šemrinec dva razy zachránil svoj tím od pohromy. Záver zápasu si už hostia postrážili a brali spod hradu Matúša Čáka cenný bod, hoci v nastavenom čase ešte Janga nastrelil po druhý raz brvno.

AS Trenčín - Tatran Prešov 1:1 (0:1)
Góly: 71. Janga - 40. Leško, ŽK: Bala – Micherda, Keresteš. Rozhodoval: Smolák.

AS Trenčín: Šemrinec – Ket (76. Prekop), Skovajsa, Kleščík, Lawrence – Gabriel, Halgoš, Paur – Bala (56. Jančo, 86. Nwofor), Kalu – Janga

Tatran Prešov: Penksa – Jacko, Petko, Dzurík, Micherda – Leško, Olansunjanmi, Streňo (88. Bujňák), Keresteš – Tubonemi (75. Rolinc), Kačala (69. Katona)

Martin Ševela, tréner Trenčína: "Nemali sme do zápasu dobrý vstup. Dlho nám trvala výstavba útokov. Nehrali sme to, čo sme chceli. Očakávali sme defenzívny blok súpera. Chceli sme hrať cez krídelné priestory s následnými centrami. Mali sme šance, po ktorých by sme mali dávať góly. Hráčom musíme všetko ukázať, ale realizácia je vždy iba na nich. Po prestávke sme šli za gólom, šťastena sa od nás odvrátila. Záverečný tlak nepriniesol gól. Na druhej strane hostia mali brejkové situácie. S remízou nie sme spokojní."

Stanislav Varga, tréner Prešova: "Chceli sme ísť z dobrej defenzívy do protiútokov. Mali sme veľa nájazdov, čo som neočakával. Trápila nás koncovka. V závere sme mali aj šťastie, keď súper trafil dva razy brvno. Prehra by bola pre nás krutá a s bodom som spokojný."

Viac o téme: AS Trenčín 1. FC Tatran Prešov