VIDEO obrovskej kuriozity z KHL: Nevídaný moment rozhodol o triumfe Čerepovca

Sklamaní hokejisti Metallurgu Sklamaní hokejisti Metallurgu Zdroj: metallurg-nk.ru

MOSKVA - Hokejisti Severstaľu Čerepovec triumfovali v utorňajšom dueli KHL na ľade Metallurgu Novokuzneck 2:1. Na víťazstvo dosiahli vďaka kurióznemu momentu.

V 35. minúte sa bránili pri signalizovanom vylúčení šestici domácich hráčov, ktorí si nedorozumením v kombinácii cez celú dĺžku klziska strelili vlastný gól, keď puk doplával z útočnej tretiny až do ich opustenej bránky. Za autora víťazného gólu rozhodcovia označili Alexandra Avcina. Práve on pritom fauloval domáceho brankára Andreja Karejeva, takže po prerušení hry a doznení radosti z nečakaného a mimoriadne kuriózneho gólu si to zamieril na trestnú lavicu.

Metallurg Novokuzneck - Severstaľ Čerepovec 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)
Góly: 15. Soloviov - 3. Karlin, 35. Avcin

Sibir Novosibirsk - SKA Petrohrad 1:2 po predĺžení (0:0, 1:1, 0:0 - 0:1)
Góly: 36. Kemppainen - 38. Prochorkin, 62. Barabanov

Barys Astana - Dinamo Moskva 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Gól: 14. Dallman

Jugra Chanty-Mansijsk - Viťaz Podoľsk 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)
Góly: 37. Varfolomejev - 27. Jeřábek, 52. Vyglazov

Avtomobilist Jekaterinburg - Lokomotiv Jaroslavľ 3:6 (1:2, 1:1, 1:3)
Góly: 8. Torčeňuk, 22. Buchtele, 58. Tičar - 18. a 60. Kozun, 47. a 53. Loktionov, 11. Talbot, 26. Čistov

Viac o téme: Severstaľ Čerepovec HC Metallurg Novokuzneck Alexander Avcin
  • Zdroj: TASR, ČTK, športky