Slovensko má majsterku Európy v kickboxe! Chochlíková vyhrala v kategórii do 52 kg

Monika ChochlíkováMonika Chochlíková Zdroj: Facebook - Victory Gym Trenčín

MARIBOR - Slovenskí reprezentanti v kickboxe si zásluhou žien v disciplíne K1-Rules vybojovali štyri medaily (bilancia: 1 - 0 - 3) na tohtotýždňových majstrovstvách Európy organizácie WAKO (25. – 29. 10.) v slovinskom Maribore, kde sa predstavilo 523 pretekárov zo 40 krajín. O jediný najcennejší kov pre SR sa postarala Monika Chochlíková v kategórii do 52 kg, ktorá v sobotňajšom finále zdolala Rakúšanku Myru Winkelmannovú presvedčivo 3:0 na body.

Tri bronzové medaily pridali do slovenskej zbierky Veronika Petríková do 56 kg, Lucia Cmárová do 60 kg a jej sestra Veronika Cmárová do 65 kg. Spomenuté kvarteto Sloveniek má navyše už istotu účasti na budúcoročné Svetové hry v poľskom meste Vroclav, kam sa kvalifikovali v K1-Rules všetci medailisti z Mariboru.

"Chochlíková má iba 20 rokov a bola nováčikom v reprezentačnom drese na vrcholnom podujatí. Svojím výkonom a výsledkami nám urobila obrovskú radosť, finále zvládla jednoznačným spôsobom. Monika sa doslova zahryzla do Winkelmannovej, počas celého zápasu viedla, predčila súperku po kondičnej, technickej i taktickej stránke. Bojovnosť a nasadenie má v krvi a na rozdávanie, dokázala to aj tentoraz. Je schopná prispôsobiť taktiku a štýl boja WAKO pravidlám K1," uviedol spokojný prezident Slovenského zväzu kickboxu, tréner a aj vedúci výpravy SR na šampionáte v Maribore Peter Onuščák, ktorý ešte doplnil: "Rakúšanka sa nezmohla na vážnejší odpor proti komplexnejšej Monike, skóre 3:0 na konci duelu nebolo prekvapením. Sme veľmi šťastní aj preto, že Chochlíková je prvou majsterkou Európy medzi seniormi - mužmi i ženami v slovenskom drese. Teší nás aj skutočnosť, že v hodnotení krajín sme obsadili veľmi dobré 16. miesto."

Na ceste za najväčším športovým úspechom v doterajšej kariére si Monika Chochlíková poradila vo štvrťfinále s Hannou Raatesalmiovou z Fínska a v semifinále aj s favorizovanou Ruskou Annou Poskrebyševovou.

Veronika Petríková po zdolaní Emily Wahbyovej z Talianska prehrala v semifinále do 56 kg s Češkou Sandrou Maškovou. Tesne pred bránami finále skončila aj Veronika Cmárová, po víťazstve nad Ruskou Anargul Abiševovou ju zastavila v semifinále kategórie do 65 kg Róža Gumiennna z Poľska. Jej sestra Lucia Cmárová vo štvrťfinále do 60 kg zvíťazila nad Rakúšankou Ninou Scheucherovou, v boji o finále však ešte v piatok večer tesne podľahla Ruske Tatiane Ponomarievovej.

Spomenuté slovenské ženské kvarteto si však zabezpečilo účasť na Svetových hrách 2017. "Na programe tam budú štyri ženské hmotnostné kategórie v disciplíne K1 a v každej je zastúpená slovenská reprezentantka, čo je výnimočné. Sme jedinou krajinou z Európy a pravdepodobne i na svete, ktorá to zatiaľ dokázala. Slovensko patrí do svetovej špičky ženského amatérskeho K1," dodal Peter Onuščák.

V Maribore išlo o prvú časť ME 2016, a to v disciplínach lightkontakt, low-kick a K1-Rules. Druhá časť tohtoročných majstrovstiev Európy v kickboxe sa uskutoční v Aténach (20.- 27. novembra), na programe v gréckej metropole sú tiež tri disciplíny: pointfighting (semikontakt), light-kick a fullkontakt.

Viac o téme: Monika Chochlíková