Kouč Herthy prehovoril o Dudovi: Návrat do súťažného kolotoča je blízko

Ondrej DudaOndrej Duda Zdroj: TASR

BERLÍN - Návrat slovenského futbalového reprezentanta v službách popredného nemeckého klubu Hertha Berlín Ondreja Dudu do súťažného kolotoča zápasov je blízko. Duda sa počas uplynulého týždňa zapojil do riadneho tréningového procesu so svojimi spoluhráčmi.

"Ak bude všetko v poriadku, počas víkendu by mohol odohrať polčas alebo 60 minút za rezervné mužstvo," povedal tréner Berlínčanov Pál Dárdai pre klubový web, ktorý dodáva, že v prípade naplnenia ideálneho scenára by Duda mohol byť k dispozícii už aj pre Bundesligu po novembrovom asociačnom termíne.

Dvadsaťjedenročný stredopoliar v lete po európskom šampionáte vo Francúzsku zamieril do Berlína z Legie Varšava, jeho plány na prienik do zostavy Herthy pribrzdili problémy v oblasti kolena, pre ktoré doteraz pauzoval. Účastník ME 2016 a strelec prvého slovenského gólu na kontinentálnom šampionáte (do siete Walesu pri prehre 1:2) Duda pôvodne figuroval v nominácii trénera SR Jána Kozáka na blížiaci sa zápas proti Litve (11. 11. v Trnave) v F-skupine európskej časti kvalifikácie o postup na MS 2018 do Ruska a prípravný duel proti Rakúsku (15. 11. vo Viedni), napokon však na základe žiadosti Herthy zostane v Berlíne. Herthe patrí po 9. kolách piata priečka v tabuľke, na lídra - mníchovský Bayern - má šesťbodové manko.

Viac o téme: Hertha Berlín Ondrej Duda Pál Dárdai