VIDEO Šestnástka odčinila hanebný debakel: Mladá slovenská krv slávi historický úspech!

Slovenská šestnástka na turnaji v Minsku získala historické striebroSlovenská šestnástka na turnaji v Minsku získala historické striebro Zdroj: hockey.by

MINSK - Slovenskí hokejoví reprezentanti do 16 rokov dosiahli na turnaji O pohár prezidentského športového klubu v Minsku pri svojom šiestom štarte historicky najlepšie umiestnenie. Po troch tretích miestach obsadili na 10. ročníku podujatia striebornú priečku.

Rozhodlo o tom ich sobotňajšie záverečné vystúpenie, v ktorom zverenci trénera Tomáša Pšenku zdolali po veľkej dráme o rok starší výber Lotyšska 4:3.

Ešte tri sekundy pred koncom riadneho hracieho času bol výsledok na vážkach. Lotyši totiž mali k dispozícii trestné strieľanie za posunutú bránku, brankár Samuel Hlavaj, ktorý v metropole Bieloruska vychytil výbornú formu, však nájazd lotyšského hráča zneškodnil. Slováci tak skončili na druhom mieste za víťazným Ruskom. Informáciu priniesla webstránka SZĽH.

Slovenská šestnástka predtým na turnaji zdolala rovesníkov z Bieloruska 3:2 a s Ruskom prehrala vysoko 0:11.

Slovensko "16" - Lotyšsko "17" 4:3 (0:0, 3:2, 1:1)
Góly: 37. Čederle, 38. Ďuriš (Melcher, Haščák), 40. Melcher (Haščák, Lavička), 44. Lukáčik (Čederle) – 32. Lapiks, 38. Arnicans (Fjodorovs, Lapiks), 54. Jasunovs.

Slovensko 16: Hlavaj – Šalka, Mudrák, Hatina, Kňažko, Putala, Beňo, Lavička, Ganz – Pjaták, Marguš, Volko, Melcher, Minko, Ďuriš, Kupka, Haščák, Farkaš, Čederle, Lukáčik, Mrázik

Poradie pred posledným zápasom domácich s Ruskom: Rusko "16" 6 (15:1), Slovensko "16" 6 (7:16), Bielorusko "17"  0 (2:3), Lotyšsko "17" 0 (1:4)

Viac o téme: Slovensko Tomáš Pšenka Turnaj O pohár prezidentského športového klubu v Minsku