VIDEO Michalovce rozstrieľali Zlaté Moravce, na Záhorí remíza Senice s Prešovom

Miloš Kratochvíl z FK Senica a Dávid Keresteš z 1. FC Tatran PrešovMiloš Kratochvíl z FK Senica a Dávid Keresteš z 1. FC Tatran Prešov Zdroj: SITA

SENICA - Futbalisti Senice sa netešili z víťazstva už desať ligových duelov za sebou. V sobotňajšom stretnutí 15. kola najvyššej slovenskej súťaže tím zo Záhoria doma hral nerozhodne s Prešovom 0:0. Nováčik zo Šariša neprehral v piatom zápase v rade, mužstvo 1. FC Tatran viedol prvýkrát v pozícii hlavného trénera Miroslav Jantek.

Na oboch mužstvách bola spočiatku badať veľká dôležitosť šesťbodového zápasu. Od úvodných minút sa hralo opatrne a Prešovčania boli v jedenástich mužoch naskladaní pod loptou. Prvý strelecký pokus prišiel v 12. minúte z kopačky hosťujúceho krídelníka Olasunkanmiho, mieril však nad Šullovu bránu. O štyri minúty neskôr už aktívny Nigeríjec strielal presnejšie, jeho tvrdú strelu domáci brankár vyrazil a obrana Záhorákov loptu odpratala do bezpečia. Na lopte boli jednoznačne aktívnejší Seničania, v úvode im však chýbala kvalitná finálna fáza. Po dvadsiatichpiatich minútach mal veľmi dobrú príležitosť na skórovanie Samuel Mráz. Domáci odchovanec dostal vynikajúci pas za obranu od Březinu, loptu si dokázal efektne spracovať, no obrana hostí mu v značnej presile zabránila v lepšej koncovke. V 32. minúte pri prvom rohovom kope domáci vyskúšali signál na ktorého konci bol Březina. Strela českého zadáka z veľkej diaľky ale nemohla Taliana prekvapiť a prešovský brankár si ju s prehľadom postrážil. Osem minút pred prestávkou zabojoval Turyna o nakopnutú loptu, v dobrej pozícii mu však lopta nesadla ideálne a strela sa odrazila len pred Gonchara. A hoci bol Gonchar ešte v lepšej pozícii ako predtým Turyna, Taliana z desiatich metrov nedokázal prekonať. Vzápätí sa hostia dostali v podčíslení do ojedinelého protiútoku, no Rolincovo prudké zakončenie nemierilo medzi tri tyče. Tesne pred prestávkou zakombinoval na malom priestore Mráz s Kopičárom a druhý menovaný mohol otvoriť skóre. Proti bol však Talian, ktorý končekmi prstov vytiahol tvrdú ranu na brvno. Z následného rohového kopu mohol skórovať aj Mráz, no loptu na päťke nezasiahol a hostia odkopom zažehnali nebezpečenstvo.

Hneď v úvode druhého dejstva mal stopercentnú šancu Turyna. Mladý útočník vyviezol loptu z polovice ihriska a efektne si narazil s Weritonom, v poslednom momente skvele zasiahol hosťujúci kapitán Jacko, ktorý skočil Turynovi do strely. V 54. minúte prenikal do otvorenej obrany Weriton, ktorého zastavil len za cenu faulu Petko, z rúk rozhodcu Horvátha videl za faul v čistej gólovej príležitosti žltú kartu. Následný priamy kop poslal z hranice pokutového územia Mráz len nad brvno. Senica sa potom na dlhé minúty usadila na obrannej polovici Prešova, hostia však namiešali kvalitný betón, na ktorý nevedeli domáci nájsť recept. Prešovčania sa sústredili na bránenie a vyrážali do protiútokov. Jeden z nich mohol v 72. minúte skončiť gólom, striedajúci Kubus však zoči-voči Šullovi neuspel. Seničania z aktivity za celý druhý polčas nevyťažili gólové šance, hostia si prišli pre bod, s ktorým boli spokojní a diváci na štadióne za 90 minút gól nevideli.

Senici patrí priebežne 9. miesto v tabuľke Fortuna ligy s 13 bodmi, Prešov má o bod menej a je desiaty.

Futbal - Fortuna liga 2016/2017 - 15. kolo - sobota:

FK Senica - 1. FC Tatran Prešov 0:0
ŽK: 80. Kopičár - 54. M. Petko, 69. D. Keresteš, 81. Streňo, 86. Kačala, rozhodovali: Horváth - T. Somoláni, Bobko, 714 divákov

Zostavy:
Senica: Šulla - J. Kosorin, Březina, Pillár, A. Delgado - Kopičár, M. Kratochvíl - I. Gončar (51. Ebwelle), S. Mráz (67. Pirulo), Weriton - Turyna
Prešov: Talian - M. Petko, Dzurík, P. Jacko, Streňo - Ashiru (90. Hector Tubonemi), Kačala, D. Keresteš, Bujňák (90.+ Dupkala) - P. Katona - J. Rolinc (63. Kubus)

Pod Čebraťom bezgólová remíza "Ruže" s Myjavou

Ani viaceré absencie v zostave Myjavy nepomohli domácemu Ružomberku k zisku troch bodov v sobotňajšom stretnutí 15. kola najvyššej slovenskej futbalovej súťaže a k posunu na 4. miesto tabuľky Fortuna ligy 2016/2017. Pod Čebraťom sa zrodila bezgólová remíza. hoci v 38. min napálil domáci Faško do brvna hosťujúcej bránky. "Kopaničiari" si udržali štvrtú priečku s 24 bodmi, "Ruža" je priebežne piata s 22 bodmi.

MFK Ružomberok - Spartak Myjava 0:0
ŽK: 27. Š. Kupec - 23. Mehremič, 43. Ľ. Kolár, 73. T. Kóňa, 82. Duga, rozhodovali: Kráľovič - Slyško, Borsányi, 1319 divákov

Zostavy:
Ružomberok: Macík - P. Maslo, J. Maslo, D. Kružliak, Š. Kupec - Chrien, Kolčák - E. Daniel, Faško (62. Ďubek), Gál-Andrezly - J. Mareš (68. Lačný)

Myjava: Matúš Hruška - L. Beňo, Černáček, P. Pavlík, Mehremič - T. Kóňa, Duga - Brigant (88. Šmehyl), Abrahám (78. Sabler), Kukoľ (90.+ Flamík) - Ľ. Kolár

Michalovce rozstrieľali Zlaté Moravce

Aj napriek trom vynúteným zmenám v základnej zostave držali Michalovčania v 1. polčase hru pevne v rukách a od začiatku na trávniku dominovali. V 8. minúte Kushta ešte namieril hlavou do brvna a v 15. minúte Šimčákovu strelu Kováč vytlačil na rohový kop, ale v 18. minúte už domáci skórovali, keď sa utešenou strelou spoza hranice šestnástky presadil Mensah. Hostia kontrovali nepresnou strelou Kapora. V 28. minúte už bolo 2:0, ked sa po rýchlej kontre a presnej prihrávke Kushtu po prvý raz v michalovskom drese presadil Ivan Kotora. Zemplínčania dominovali aj vo zvyšnom čase 1. polčasu. Zaujala ešte Mensahova strela, ktorá tesne minula bránu hostí.

Gólové hody pokračovali aj v 2. polčase. Michalovčania hrali naďalej aktívne a ich dominanciu zavŕšil v 52. minúte po prieniku utešenou strelou Mensah. O 6 minút neskôr hostia odpovedali priamym kopom Karlíka, ktorý skončil v sieti. V 60. minúte opäť prehrávali 3-gólovým rozdielom, keď po prieniku skóroval Dominik Kunca. Na druhej strane zaujala Orávikova šanca, ktorú Macej vytlačil na rohový kop. Rovnako skončila aj strela Regáliho na druhej strane. Gólový účet zápasu uzavrel v 89. minúte vlastným gólom Karlík, ktorý si hlavou zrazil do vlastnej siete center z ľavej strany.

MFK Zemplín Michalovce - FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble 5:1 (2:0)
Góly: 18. a 52. E. Mensah, 27. Ivan Kotora, 60. Kunca, 89. Karlík (vlastný) - 58. Karlík, ŽK: 67. Karlík (Zlaté Moravce-Vráble), rozhodovali: Smolák - P. Bednár, Roszbeck, 1185 divákov

Zostavy:
Michalovce: P. Macej - Kristi Qose, Podhorin, Sipľak, Šimčák - T. Sedlák - Kunca (84. Tereščenko), S. Danko, E. Mensah, Ivan Kotora (72. Regáli) - Kushta (80. A. Leško)
Zlaté Moravce-Vráble: Pavel Kováč - M. Boszorád, Karlík, Kapor, Švec (46. Obročník) - Bariš (46. Pintér), M. Pastva - Válovčan, Orávik, M. Sedlák - Sombat (69. Guilavogui)

Peter Gergely, tréner Zlatých Moraviec: "V zápase nemám veľa čo hodnotiť, domáci boli jasne lepší. Dostali sme veľmi ľahké góly. Keď sme sa nadýchli za stavu 3:1, hneď sme inkasovali ďalší gól. Víťazstvo domáceho mužstva je absolútne zaslúžené."

Anton Šoltís, tréner Michaloviec: "S predvedeným výkonom som spokojný. Súhlasim s trénerským kolegom, že naše víťazstvo je zaslúžené."

Viac o téme: FK Senica MFK Zemplín Michalovce 1. FC Tatran Prešov FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble
  • Zdroj: TASR, SITA