VIDEO Hamšík opäť bližšie k Maradonovi: Krásne číslo, gól by som vymenil za výhru

Marek Hamšík oslavuje gól Marek Hamšík oslavuje gól Zdroj: SITA

NEAPOL - Slovenský futbalista a kapitán SSC Neapol Marek Hamšík poslal svoje mužstvo v 12. kole Serie A proti Laziu Rím do vedenia, ale na zisk troch bodov to nestačilo (1:1). Jeho sobotňajší gól bol 103. v súťažných dueloch v drese Neapola. Dostal sa na úroveň Antonia Vojaka, spolu s ním je historicky štvrtým najlepším strelcom Neapola.

"Som rád, je to krásne číslo. Tento gól by som však najradšej vymenil za tri body," komentoval Hamšík na svojej webstránke. Najlepším kanonierom v histórii SSC je legendárny Argentínčan Diego Maradona (115 gólov), nasledujú Attila Sallustro (108) a Edinson Cavani (104). "Partenopei" sa nedostali pred sobotňajšieho súpera a v tabuľke najvyššej talianskej futbalovej súťaže im momentálne patrí 5. priečka s 21 bodmi, Lazio má o jeden bod viac a figuruje na 4. mieste.

Neapol priviedol na trávnik štadióna San Paolo slovenský reprezentant, ktorý dirigoval svoj tím z hĺbky stredu poľa. Zápas sa hral v dobrom tempe, po obojstranne útočnej prvej štvrťhodine duelu sa Lazio stiahlo do obrany a Neapolčania si s tým v prvom polčase nevedeli rady. Po zmene strán to bol banskobystrický rodák, ktorý gólovo zavelil. Loptu si prevzal pred pokutovým územím, vnikol do neho a hoci tiesnený dvoma protihráčmi, bleskurýchlou ľavačkou z uhla presne trafil prízemnou strelou k vzdialenejšej žrdi. Radosť domácich fanúšikov však trvala necelé dve minúty (presnejšie 87 sekúnd), keď Baldé Diao Keita podstrelil brankára Pepeho Reinu a vyrovnal. Ten sa právom búchal rukami po hlave, má totiž podiel na lacnom góle.

Hamšík, ktorý v druhom polčase patril na trávniku medzi najaktívnejších a celkovo medzi najlepších hráčov na ihrisku, o pár minút pohrozil tvrdou strelou (brankár ju vyrazil na roh, aj keď smerovala tesne vedľa). Na konci prvej hodiny duelu už-už postupoval v šestnástke na brankára Lazia, ale súper mu v poslednej chvíli loptu vzal. Napriek enormnej snahe sa Neapolčanom nepodarilo streliť víťazný gól, slovenský futbalista šiel z trávnika v 87. minúte po tom, ako sa chytil za stehno. "Nie, nezranil som sa. Dostal som iba kŕč," vysvetlil Hamšík dôvod predčasného odchodu z trávnika pre svoju oficiálnu webstránku.

"Boli sme lepším tímom. Vypracovali sme si veľa šancí, no skórovali sme iba raz. Lazio vyťažilo z minima maximum. V nasledujúcich zápasoch pred bránkou súpera musíme byť dôraznejší, efektívnejší. Makali sme do konca, robili sme maximum, čo bolo v našich silách, v sobotu sme však iba remizovali. Škoda, chceli sme jednoznačne zvíťaziť," uviedol ďalej Hamšík, ktorý si v sobotu pripísal tretí presný zásah v Serie A 2016/2017. Pri odchode z trávnika ho sprevádzal skandovaný potlesk. Zo všetkých hráčov mal rodák z Banskej Bystrice najvyšší počet dotykov s loptou (90), na brankára vystrelil štyrikrát.

Marek Hamšík oslavuje gól Galéria fotiek (2) Zdroj: SITA

"Všetky moje doterajšie góly v tejto ligovej sezóne som dal ľavou nohou, ale strieľam oboma," povedal Marek Hamšík v rozhovore pre Radio Kiss Kiss a doplnil: "Je to škoda, utvorili sme si toľko šancí, ale nedokázali sme ich využiť. A súper skóroval hneď pri prvej príležitosti. Nesmie sa stávať, aby sme minútu po našom góle inkasovali." Na otázku, či chýbal v útoku poľskú útočník Arkadiusz Milik, odpovedal: "Nemyslím si, pretože Dries Mertens zahral výborne. Musíme hrať s hráčmi, ktorí sú k dispozícii a byť rozhodnejší pred súperovou bránkou, šance si dokážeme utvoriť. Toto mužstvo sa nevzdáva, hrá zábavný futbal, ale teraz s nami nie je šťastie."

Viac o téme: Marek Hamšík SSC Neapol