Pre slovenského futbalistu sezóna skončila: Smoliar Grendel utrpel nepríjemné zranenie

Erik GrendelErik Grendel Zdroj: gornikzabrze.pl

ZABRZE - Slovenský futbalový stredopoliar v službách poľského klubu Górnik Zabrze Erik Grendel si už v tejto sezóne pravdepodobne nezahrá.

Dvadsaťosemročný rodák z Handlovej si koncom októbra v zápase tamojšej druhej najvyššej súťaže proti Zniczu Pruszków (0:1) vážne poranil koleno, v ktorom došlo k roztrhnutiu predného krížneho väzu. Ako referuje oficiálna stránka klubu zo Zabrze, Grendelovo zranenie sa spočiatku nezdalo vážnym. Neskoršie vyšetrenia a konzultácie s lekármi však ukázali, že slovenský futbalista musí ísť pod skalpel. Grendel mal v utorok podstúpiť operáciu, tú nakoniec odložili o ďalších sedem dní.

Grendel utrpel zranenie po faule jedného z hráčov súpera v pokutovom území, Španiel Igor Angulo však následnú jedenástku nevyužil. Slovenského futbalistu sužujú zdravotné problémy prakticky počas celého legionárčenia v Poľsku, kam zamieril v januári minulého roka zo Slovana Bratislava. Vlani v septembri absolvoval laparoskopickú operáciu priťahovača. Do súťažného diania sa vrátil v novembri, ale hneď začiatkom decembra znova putoval na maródku. Vo februári tohto roka sa nevyhol operácii brušného svalstva, pre ktorú nútene pauzoval dva mesiace.

Viac o téme: Erik Grendel Górnik Zabrze
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: gornikzabrze.pl
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články