VIDEO Monfils odstúpil z Turnaja majstrov: Djokovič poľahky zdolal náhradníka Goffina

Novak DjokovičNovak Djokovič Zdroj: SITA

LONDÝN - Srbský tenista Novak Djokovič zvíťazil aj vo svojom treťom stretnutí na tohtoročnom turnaji majstrov v Londýne. Belgičana Davida Goffina zdolal za 69 minút jednoznačne 6:1, 6:2.

Svetová dvojka mala postup do semifinále i prvenstvo v skupine isté už pred týmto zápasom. Jedenásty hráč rebríčka ATP sa do akcie na koncoročnom výberovom šampionáte dostal na poslednú chvíľu ako náhradník za Francúza Gaela Monfilsa, ktorý v predchádzajúcich dvoch dueloch prehral a bol už bez šance na účasť medzi najlepšou štvoricou. V druhom štvrtkovom dueli skupiny Ivana Lendla si to po 21.00 h SEČ rozdajú Kanaďan Miloš Raonič a Rakúšan Dominic Thiem v priamom súboji o druhú postupovú priečku.

Úvodný brejkbal si vypracoval Djokovič vo svojom druhom geme na príjme, dovtedy sa podávajúci hráči museli prehrýzť maximálne cez zhodu. Goffin dvojchybou spečatil stratu servisu. V nasledujúcej hre Belgičan dobehol zdanlivo márnu loptičku a krásnu výmenu zakončil prehodením súpera. Potom rozhodca upozornil Djokoviča na prekročenie 25-sekundového limitu na otvorenie výmeny, na čo Srb oponoval, že ho arbiter mal varovať pred jeho vypršaním. Aj napriek krátkemu negatívnemu rozptýleniu doviedol Djokovič gem do zdarného konca, v ďalšom opäť vzal protivníkovi servis a prvý set poľahky dopodával - 6:1.

Ani v druhom dejstve sa miestami odovzdanému Goffinovi príliš nedarilo a favoritovi nedokázal klásť odpor. Djokovič tak mohol aj šetriť sily na semifinále. Druhý tenista sveta aj v ňom dva razy prelomil podanie súpera, jediný Belgičanov brejkbal vymazal v ôsmej hre pomocou kvalitného prvého servisu, set získal pomerom 6:2 a Goffina zdolal aj piatykrát v kariére.