VIDEO Hamšíkov Neapol uspel na ihrisku Udinese: Hrdinom dvojgólový Insigne

Lorenzo Insigne a jeho gólová radosťLorenzo Insigne a jeho gólová radosť Zdroj: SITA

RÍM - V stretnutí 13. kola najvyššej talianskej futbalovej Serie A zvíťazil favorizovaný SSC Neapol na ihrisku Udinese 2:1. O prvý presný zásah sa postaral v 47. minúte Lorenzo Insigne, ktorého našiel pred bránkou center Joseho Callejona.

O desať minút sa lopta opäť dostala opäť k Insignemu a ten strelou do odkrytej bránky zvýšil na 2:0. Domáci stihli odpovedať už o dve minúty, keď po rohu znížil hlavou chorvátsky útočník Stipe Perica. Slovenský reprezentant Marek Hamšík hral do 72. minúty, keď ho vystriedal Poliak Piotr Zieliňski. V prvom sobotňajšom zápase zdolali hráči Chieva Verona v súboji tímov zo stredu tabuľky Cagliari Calcio 1:0.

Marek Hamšík strieľa v Galéria fotiek (2) Zdroj: SITA

Futbalisti Juventusu Turín podľa predpokladov zdolali hráčov Pescary rozdielom triedy 3:0 v sobotňajšom stretnutí 13. kola najvyššej talianskej súťaže. Góly úradujúceho majstra strelili Sami Khedira, Mario Mandžukič a Brazílčan Hernanes. "Stará dáma" triumfovala vo štvrtom zápase po sebe. Naopak, Pescara nezískala body už v piatom dueli v sérii.

Výsledky sobotňajších stretnutí 13. kola najvyššej talianskej futbalovej súťaže Serie A:

Chievo Verona - Cagliari 1:0 (0:0)
Gól: 53. Gobbi

Udinese - SSC Neapol 1:2 (0:0)
Góly: 59. Perica - 47. a 57. Insigne