VIDEO Rodina išla vyskočiť z kože: Synak stváral na ľade neskutočné veci

Rodina Jaka Guentzela oslavuje jeho prvý gól v prvom zápase NHLRodina Jaka Guentzela oslavuje jeho prvý gól v prvom zápase NHL Zdroj: nhl.com

PITTSBURGH - Takéto premiéry sa vidia raz za uhorský rok. Prvý zápas v NHL, prvá šichta, prvá strela na bránu a prvý gól. Ak by to bol Jake Guentzel stihol o dve sekundy skôr, bolo by to ešte aj v prvej minúte duelu Pittsburghu Penguins s New Yorkom Rangers.

Jake Guentzel sa v 22 rokoch dočkal svojej premiéry v NHL. S pribúdajúcim vekom sa z neho stal špičkový strelec, čo dokazoval najskôr v NCAA a potom aj v AHL, kde v play-off strelil päť gólov v desiatich dueloch, ku ktorým pridal aj deväť asistencií.

Tentoraz sa predviedol v najlepšej lige sveta. Druhá minúta zápasu proti silným Rangers sa ešte len začala a Guentzel už strelil krásny gól popod Raantov betón. Kamery okamžite zachytili radosť jeho otca, matky a brata v hľadisku. Explóziu radosti predviedol predovšetkým jeho brat Ryan. Dôvod na radosť prišiel aj v druhej časti prvého dejstva, kedy Guentzel pridal ďalší gól a poslal svoj tím do dvojgólového vedenia.

"Streliť dva góly v prvom zápase je šialené a pre mňa plné emócií. Crosby aj Malkin mi dali nejaké rady, čo mi pomohlo, upokojilo ma to. Napokon to vyšlo a boli z toho dva góly" povedal úspešný strelec.

K dokonalej premiére chýbalo už iba víťazstvo Penguins. Tí však na domácom ľade náskok neudržali a hanebne prehrali 2:5.

Viac o téme: New York Rangers Pittsburgh Penguins Jake Guentzel
  • Zdroj: športky