Putnocký má formu ako hrom: Špecialista na penalty neinkasoval už štyri zápasy

Matúš Putnocký
Matúš Putnocký

POZNAŇ - Neohrozenou jednotkou v bránke poľského futbalového klubu Lech Poznaň je slovenský gólman Matúš Putnocký. Tridsaťdvaročný rodák z Prešova zamieril k "železničiarom" pred začiatkom tejto sezóny po účinkovaní v Ruchu Chorzów. Spočiatku kryl chrbát Bosniakovi Jasminovi Buričovi, no po zlom štarte Lechu do ligovej sezóny vytlačil svojho konkurenta zo zostavy.

Odkedy Putnocký v januári 2015 zamieril za legionárskym chlebíkom do Poľska, v tamojšej najvyššej súťaži sa postupom času stal špecialistom na pokutové kopy. V Ekstraklase doteraz čelil deviatim pokusom z bieleho bodu, zneškodnil hneď päť z nich. Minulý piatok zmaril radosť Krzysztofovi Janusovi z tímu Zaglebie Lubin. Mimochodom, počas pôsobenia v slovenskej lige sa mu nepodarilo zlikvidovať ani jednu. "Necítim sa ako špecialista na jedenástky. Vedel som, že Janus často kope do môjho pravého rohu. Hráči to však niekedy zmenia. Čakal som do poslednej chvíle, hodil sa vpravo a vyšlo to," vyhlásil po piatkovom dueli Putnocký, citoval ho portál sportowefakty.wp.pl. 


Putnocký má momentálne formu ako hrom. Ťahá sériu štyroch ligových stretnutí bez inkasovaného gólu, no v stredajšom odvetnom dueli štvrťfinále Poľského pohára na pôde Wisly Krakov (prvý zápas 1:1, pozn.) nenastúpi. Pod Wawelom pôjde medzi tri žrde spomenutý Burič. "Mám dvoch špičkových brankárov, môžem sa iba tešiť, že obaja chytajú na takej skvelej úrovni. Už skôr sme sa rozhodli, že Jasmin bude chytať v pohári a držíme sa toho. Bosniak odchytá všetky pohárové zápasy, verme, že až do finálového duelu," povedal pre Przeglad Sportowy tréner Lechu Poznaň Nenad Bjelica. 

"Z Matúšových dobrých výkonov sa úprimne teším. Dúfam, že si skvelú formu udrží čo najdlhšie. Hovoril som s trénerom, bol som sa rozchytať za rezervu, a tak pre mňa nie je žiadnym prekvapením, že v pohári nastúpim. Verím, že môj čas nadíde aj v lige. Pokoj a trpezlivosť sú mojimi spojencami," povedal Jasmin Burič pre web lechita.net. 


Tagy: Matúš Putnocký Lech Poznaň

Zdroj:
SITA
Foto:
Facebook - Lech Poznaň

DISKUSIA