VIDEO Futbal v Brazílii sa opäť rozbehol: Neuveriteľný gól z vlastnej polovice!

Cazares strelil gól z vlastnej polovice! Cazares strelil gól z vlastnej polovice!

PORTO ALEGRE - Po tragickej leteckej nehode tímu Chapecoense sa futbal v Brazílii znovu rozbehol stredajšom finálovým zápasom pohára. Ten získalo Gremio, ktorému po predchádzajúcej výhre 3:1 na ihrisku Atlética Mineiro stačila v domácej odvete remíza 1:1.

Zápas sa mal pôvodne hrať o týždeň skôr, ale po havárii lietadla s hráčmi Chapecoense v Kolumbii bol odložený. Futbalisti aj 55.000 divákov v hľadisku uctili pred výkopom pamiatku 71 obetí leteckého nešťastia minútou ticha.

Gremio získalo pohár piatykrát, čo sa ešte žiadnemu brazílskemu klubu nepodarilo. V odvete padli oba góly až v samom závere, na trefu domáceho Millera Bolaňosa z 89. minúty odpovedal v nadstavenom čase Cazares vyrovnávacou bránkou z vlastnej polovice ihriska.

Viac o téme: Grêmio Porto Alegre