VIDEO K cennej trofeji im pomohol aj rozhodca: Vylúčenie hviezdy Realu si nečakane rozmyslel!

Brankár Realu Keylor Navas, Sergio Ramos a Fabricio v súboji o loptuBrankár Realu Keylor Navas, Sergio Ramos a Fabricio v súboji o loptu Zdroj: SITA

JOKOHAMA - Veľký finálový favorit Real Madrid mal v boji o cennú trofej pre najlepší tím sveta s domácim tímom Kashima Antlers veľké problémy. A s Bielym baletom to mohlo byť ešte horšie, rozhodca totiž dopomohol slávnemu klubu, keď si v poslednej chvíli rozmyslel svoje rozhodnutie a omilostil hviezdu Realu, ktorá by oslabila svoje mužstvo na celé predĺźenie.

Sporný moment, na ktorý japonský celok určite tak ľahko nezabudne, prišiel v 90. minúte stretnutia, kedy Sergio Ramos nešetrne išiel do súboja a zasiahol nohy protihráča. Pre oporu Realu to mala byť už druhá žltá karta v zápase a rozhodca ju už aj vyťahoval, potom si to však nečakane rozmyslel. A to aj napriek jasnej gestikulácii domácich hráčov. Zrejme až neskôr si uvedomil, že pre Ramosa by to znamenalo koniec v zápase, kartu mu tak neudelil aj napriek tomu, že faul na kartu to rozhodne bol aj podľa komentátora.

Real ako veľký favorit finálového súboja zvíťazil aj vďaka hetriku Cristiana Ronalda, podarilo sa mu to však až po dramatickom predĺžení, v ktorom dokázal madridský klenot v 98. a 104. minúte dvakrát skórovať, zavŕšiť hetrik a vystreliť tak favoritovi cennú trofej. Prvý gól strelil Ronaldo v 60. minúte z pokutového kopu, keď vyrovnával na 2:2.