VIDEO Veľká radosť u našich susedov: Češka Siniaková v Číne vybojovala premiérový titul!

Kateřina Siniaková vybojovala svoj premiérový titulKateřina Siniaková vybojovala svoj premiérový titul Zdroj: shenzhenopentennis.com

ŠEN-ČEN - Česká tenistka Kateřina Siniaková doviedla svoju spanilú jazdu turnajom Shenzhen Open v čínskom Šen-čene až do úspešného konca. V pozícii nenasadenej hráčky si Siniaková vo finále poradila s Američankou Alison Riskeovou nasadenou ako ôsmou za 77 minút 6:3, 6:4 a po dvoch finálových účastiach vlani v Baastade a Tokiu si pripísala prvý singlový turnajový úspech kariéry na hlavnom okruhu WTA. Víťazka si odnesie šek na 163 260 USD pred zdanením a 280 bodov do rebríčka, kde by sa mala zo súčasnej 52. priečky posunúť o 15 miest na 37. pozíciu. Jej doterajším maximom bola 49. miesto.

Dvadsaťročná rodáčka z Hradca Králové Siniaková na ceste k titulu v Šen-čene vyradila aj turnajovú dvojku Rumunku Simonu Halepovú a tiež trojku Johannu Kontovú z Veľkej Británie, obe hráčky prvej svetovej desiatky. "Mám za sebou skvelý vstup do sezóny a verím, že sa budem naďalej zlepšovať. Mám za sebou náročný, ale krásny týždeň," uviedla Siniaková v prvom interview po finále ešte na dvorci.

Kateřina Siniaková (ČR) - Alison Riskeová (USA-8) 6:3, 6:4

Štvorhra - finále:

Andrea Hlaváčková, Šuaj Pcheng (ČR/Čína-2) - Ioana Raluca Olarová, Oľga Savčuková (Rum./Ukr.-3) 6:1, 7:5 za 81 minút

Viac o téme: Kateřina Siniaková. Alison Riskeová Shenzhen Open