Hororové zranenie ukončilo sezónu hviezdy Barcelony: VIDEO brutality len pre silné žalúdky!

Pre Vidala zrejme po hororovej zlomenine sezóna predčasne skončilaPre Vidala zrejme po hororovej zlomenine sezóna predčasne skončila

BARCELONA - Futbalisti FC Barcelona síce v ligovom súboji deklasovali domáci Alavés poltuctom gólov, ale záver zápasu poriadne zarmútil hostí aj divákov na tribúnach. Hororový zákrok v záverečných minútach hry zrejme ukončil sezónu pre jednu z opôr zadných radov Blaugranas.

Iba 19-ročný zadák domácich Theo Hernández v 85. minúte už za rozhodnutého stavu 0:6 išiel do súboja pri autovej čiare nevyberaným spôsobom a nepríjemne zasiahol členok Aleixa Vidala. Ako ukázali spomalené zábery, zlomený členok Vidala bol v úplne neprirodzenej polohe, čo signalizuje extrémne dlhú pauzu od futbalu. Domáci obranca však za tento devastačný faul od rozhodcu nevidel ani žltú kartu!

Z ihriska Vidala odniesli na nosidlách a okamžite putoval do nemocnice v baskickom meste Vitoria-Gasteiz, kde sa podrobil operácii. "Aleix, vrátiš sa silnejší. Rýchlo sa uzdrav," povzbudil na sociálnej sieti svojho spoluhráča André Gomes.

Absencia Vidala bude pre Barcu rozhodne veľkou stratou, práve on v 37. minúte prihrával na vedúci gól Suáreza. Rodák z Tarragony pôsobí v Barcelone od roku 2015, kedy sa do metropoly Katalánska sťahoval z konkurenčného tímu FC Sevilla. 27-ročný pravý obranca, ktorý môže hrať aj na pozícii pravého krídla, v prebiehajúcej sezóne v deviatich zápasoch v drese Blaugranas strelil dva góly. Na konte má aj jeden reprezentačný štart za Španielsko.

Viac o téme: FC Barcelona Aleix Vidal Deportivo Alavés
  • Zdroj: športky, TASR