VIDEO Chelsea si vylámala zuby na obrane Burnley, Leicester je bod od zostupového pásma

Diego Costa v súboji o loptu Diego Costa v súboji o loptu Zdroj: SITA

LONDÝN - Futbalisti Chelsea vo 25. kole anglickej ligy remizovali 1:1 na ihrisku Burnley a zvýšili svoj náskok na prvom mieste tabuľky na desať bodov pred Tottenhamom, ktorý v sobotu prehral s Liverpoolom. Prvýkrát v sezóne majú v tabuľke dvojciferné vedenie.

Chelsea viedla od 7. minúty po brejku zakončenom presnou strelou Pedra. Domácim sa však podarilo čoskoro vyrovnať, keď Robbie Brady dokonale zakrútil priamy kop do horného rohu bránky. Chelsea inkasovala rovno z priameho kopu prvýkrát od roku 2013.

Líder ligy si potom vytvoril tlak a držal loptu cez 70 percent času, ale mal problém s pevnou defenzívu Burnley. V druhom polčase dokonca Chelsea ani raz nevystrelila medzi tri tyče a musela sa uspokojiť len s bodom.

Hráči úradujúceho anglického majstra Leicester City podľahli waleskému zástupcovi Swansea City 0:2. Góly "Labutí" strelili Alfie Mawson a Martin Olsson. "Líšky"v rámci Premier League prehrali už piatykrát v sérii a od pásma zostupu ich delí jediný bod.