VIDEO Sagan ukázal, že do Belgicka prišiel vo veľkej forme: Nad jeho sily len Van Avermaet

Belgický cyklista tímu BMC Greg Van Avermaet (prvý zľava) oslavuje víťazstvo
Belgický cyklista tímu BMC Greg Van Avermaet (prvý zľava) oslavuje víťazstvo

GENT - Slovenský úradujúci majster sveta v cestnej cyklistike Peter Sagan skončil druhý na úvodnej flámskej klasike tejto sezóny Omloop Het Nieuwsblad. Jazdca tímu Bora-Hansgrohe zdolal v sobotu len veľký rival a úradujúci olympijský šampión Greg van Avermaet z BMC Racing.

Zopakovala sa vlaňajšia edícia, keď Van Avermaet rovnako v závere prekonal Sagana. V špurte trojčlennej vedúcej skupiny obsadil tretiu priečku Sep Vanmarcke z družstva Cannondale-Drapac.

Únik sa vytvoril až po prejazde cez prvý úsek s mačacími hlavami, dopredu sa dostali Gedibinas Bagdonas (Ag2r) a Justin Jules (Veranclassic). K nim sa pridali neskôr ďalší štyria cyklisti a preteky viedla šesťčlenná skupinka. Na ťažkom Taaienbergu nasadil tempo Jasper Stuyven z tímu Trek-Segafredo a roztrhal pelotón. Udržali sa pri ňom iba Sagan, Van Avermaet, Edward Theuns a Vanmarcke. O chviľu bolo vpredu už 11 jazdcov. Sagan bol v pohode a na Wolvenbergu nechal za sebou niekoľkých súperov. S dvojnásobným majstrom sveta spolupracovali najmä Van Avermaet a Vanmarcke, 50 km pred cieľom mali pred prenasledovateľmi náskok 40 sekúnd. V následnej pasáži bez stúpaní si vedúci cyklisti dokázali udržať odstup. Po úseku Paddestraat zostala vpredu už len trojica Sagan, Van Avermaet a Vanmarcke, 15 km pred cieľom mali k dispozícii polminútový náskok. Prenasledovatelia 10 km pred koncom svoju snahu vzdali a ich starta na lídrov neustále narastala. V tej chvíli bolo jasné, že o triumf si to rozdá vedúca trojka. V stúpaní do cieľa s priemerným sklonom štyroch percent mal najviac síl Van Avermaet a obhájil vlaňajšie prvenstvo na úvodnej flámskej klasike tejto sezóny.

Výsledky - Omloop Het Nieuwsblad 2017 (Gent - Gent, 198 km): 1. Greg van Avermaet (Belg.) BMC Racing 4:48:04 h, 2. Peter Sagan (SR) Bora-Hansgrohe, 3. Sep Vanmarcke (Belg.) Cannondale-Drapac - obaja rovnaký čas, 4. Fabio Felline (Tal.) Trek-Segafredo +43 s, 5. Oscar Gatto (Tal.) Astana, 6. Luke Rowe (V. Brit.) Sky - obaja +50


Tagy: Peter Sagan Greg van Avermaet Bora Hansgrohe Omloop Het Nieuwsbald

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR

DISKUSIA