NHL pripravila Jágrovi krásne prekvapenie: Toto VIDEO hovorí za všetko

Jaromír Jágr
Jaromír Jágr

SUNRISE - Hokejový útočník Jaromír Jágr nazbieral po dosiahnutí štyridsiatich rokov najviac bodov v histórii NHL. Nestarnúca legenda si po štyridsiatke pripísala v súťaži 269 bodov za 104 gólov a 165 asistencií.

Český hráč prekonal rekord Gordieho Howea dvoma asistenciami na ľade New Yorku Rangers, ktorými prispel k výhre Floridy 4: 3 po samostatných nájazdoch a stal sa prvou hviezdou zápasu. 

"Je to obrovská česť, o tom niet pochýb," vyhlásil Jágr, ktorý 15. februára oslávil 45 rokov. "Nie náhodou mu hovorili Mr. Hockey, preto je pre mňa veľkou poctou, že som ho prekonal," doplnil český útočník, ktorý legendárneho hokejistu preskočil minulú sezónu aj v klasickom historickom poradí. "A hodlám ho poraziť aj v bodoch po päťdesiatke," podotkol. Howe ukončil kariéru v NHL v 52 rokoch a vo svojej poslednej sezóne nazbieral 41 bodov.

NHL si pri príležitosti stého výročia súťaže pripomína aj 100 najlepších hráčov histórie. Medzi nimi samozrejme nemôže chýbať ani Jágr a aj o ňom vyšlo práve pri príležitosti tohto rekordu video, ktoré zachytáva najväčšie momenty jeho kariéry. 


Tagy: Jaromír Jágr

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
ČTK, športky
Foto:
nhl.com, video: nhl.com

DISKUSIA