Tréner Sýkora: Do play-off vstupujeme s obrovskou pokorou, ale bez rešpektu

BRATISLAVA - V nedeľu sa pre Paneuropa Kings skočila základná časť sezóny 2016/2017 Európskej univerzitnej hokejovej ligy, ktorej súčasťou sú už štvrtý rok. V poslednom zápase úspešne porazili svojho najväčšieho súpera, tím UK Praha, a potvrdilo sa, že sú pre nich stále ťažkým rivalom. Toto mužstvo sa drží na najvyšších priečkach v tabuľke a je aktuálnym favoritom. Už dvakrát sa mu podarilo Kráľom vyfúknuť víťazstvo spred nosa.

Chalani z Kings majú za sebou náročné obdobie kedy sa im v zápasoch až tak nedarilo. Odohrali celkovo 16 zápasov a z toho iba štyri vyhrali v riadnom hracom čase a jeden po predĺžení. Treba ale poukázať na to, že sedemkrát prehrali iba s gólovým rozdielom takmer vždy tesne pred koncom stretnutia a štyrikrát prehrali po predĺžení. Dá sa teda povedať, že sa im smola lepila na päty skoro počas celej základnej časti.

"Po minuloročnej prehre vo finále sme do novej sezóny vstúpili so značne obmeneným kádrom. Chalani si potrebovali na seba zvyknúť, rovnako aj na nový herný štýl. Vstup do sezóny nám veľmi nevyšiel, aj keď väčšinu stretnutí, ktoré sme prehrali sme vždy prehrali tesne a tieto zápasy sme stratili vždy v posledných minútach, až sekundách hry. Bohužiaľ tento trend sa s nami viezol počas celej sezóny. Spomeniem zápas v Krynici kde sme dostali gól na 6:5 pre súpera sekundu pred koncom," zhodnotil tréner Paneuropa Kings Juraj Sýkora.


Zloženie celého tímu si prešlo niekoľkými výraznými zmenami a nastala celkom veľká fluktuácia hráčov. Mnohí dobrí hokejsti družstvo opustili, čo ho oslabilo a rovnako veľa nových ich pribudlo, čo ho naopak posilnilo. Káder doplnilo zopár hráčov z Extraligy juniorov, ktorým skončila sezóna. Kráľov tiež podporili hráči z 1. ligy mužov. Samozrejme si chalani museli na seba zvykať, museli meniť zostavy, aj hracie taktiky. 

"Počas sezóny nás posilnilo viacero hráčov, či už z prvej ligy alebo juniorskej extraligy a ukázali svoju kvalitu. Sila mužstva a tréningová drina sa začali ukazovať na konci základnej časti, keď sme odohrali výborný zápas proti majstrovi z Prahy a dokázali ich poraziť. Pred play-off to bol pre nas silný impulz a chalani získali kus sebavedomia. Pochopili, že môžu poraziť každého v lige," doplnil Juraj.


V pondelok sa začína dlhoočakávaná play-off. Na ľade Zimného štadióna O. Nepelu sa proti sebe opäť postavia Králi a tím zo stovežatej - UK Praha. Bude to ich tretí spoločný zápas a tak ako tie predošlé, bude aj tento veľmi ťažký. Ak sa prejaví sila kolektívu a tvrdá práca, tak sa Kings znova priblížia k zisku trofeje. Do štvrťfinále sa nedostalo jedno jediné družstvo a to UNIPO Wariorrs, ktoré je nováčikom v lige a bohužiaľ sa mu v sezóne nedarilo.

Vstupenky na zápasy Pameuropa Kings sú k dispozícií na predpredaj.sk.

"Do play-off vstupujeme s obrovskou pokorou, ale bez rešpektu a s cieľom prvýkrát poraziť UK Praha v play off sérii. Určite to bude veľmi ťažké, ale verím, že keď predvedieme zodpovedný a  kolektívny výkon, tak máme veľkú šancu uspieť."

V stredu Králi odcestujú do Prahy, kde budú tentoraz hosťami oni a odohrajú ďalší odvetný zápas proti tímu UK Praha. Šance na výhru sú vysoké! S kým si zmerajú sily následne, je ešte vo hviezdach. Napriek nízkemu počtu vyhratých zápasov netreba Paneuropa Kings podceňovať pretože na ceste za dosiahnutím svojej méty dokážu prekvapiť a ukázať, že patria do finále. Stále sa držia svojho hesla: "Jeden tím, jeden cieľ!"


Tagy: Paneuropa Kings

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka slovenskej Tipsport Extraligy
Zdroj:
PR článok
Foto:
Paneuropa Kings

DISKUSIA