VIDEO Ronaldov vedúci gól na Švédsko nestačil, Španieli ovládli šláger európskych gigantov

Cristiano Ronaldo strieľa úvodný gól zápasuCristiano Ronaldo strieľa úvodný gól zápasu Zdroj: SITA

BRATISLAVA - V rámci večernej porcie prípravných duelov Taliani triumfovali v Amsterdame nad Holanďanmi 2:1, priebežne zaostávali 0:1. Úradujúci majstri Európy Portugalčania vo Funchale viedli po prvom polčase nad Švédmi 2:0, po zmene strán však trikrát inkasovali a prehrali 2:3. Nešťastníkom okamihu bol v nadstavenom čase Joao Cancelo s vlastným gólom.

Atraktívny duel sa hral v Amsterdame, kde Holandsko nestačilo na Talianov. Hostia nezačali najlepšie, keď v 10. minúte si strelil vlastný gól Alessio Romagnoli. Ešte do prestávky však predviedli dokonalý obrat, keď najskôr vyrovnal Eder a v 32. minúte poslal Talianov do vedenia Leonardo Bonucci.

Portugalci proti Švédom nevyužili polčasový náskok, keď po presnom zásahu Cristiana Ronalda a vlastnom góle Andreasa Granqvista viedli 2:0. Po zmene strán sa severanom podarilo skóre otočiť v ich prospech. Najskôr sa dvakrát presadil Viktor Claesson a v už v nadstavenom čase sa stal smoliarom duelu domáci Joao Cancelo, ktorý si strelil vlastný gól.

Vo večernom šlágri v Paríži zvíťazili Španieli nad domácim Francúzskom 2:0 gólmi Davida Silvu z pokutového kopu a Gerarda Deulofeua.

Portugalsko - Švédsko 2:3 (2:0)
Góly: 18. Ronaldo, 34. Granqvist (vlastný) - 57. a 76. Claesson, 90.+3. Cancelo (vlastný)