Škandál! Jedného z najlepších hráčov ligy čaká väzenie: Sex s dieťaťom!

Thomas Squires
Thomas Squires

BRATISLAVA - Anglicko je bez pochýb futbalová krajina, ale aj na ostrovoch sa hrá najvyššia hokejová súťaž. Tú zasiahla obrovská kauza týkajúca sa jedného z bývalých najlepších hráčov ligy, konkrétne útočníka Thomasa Squiresa. Ten bol obžalovaný za sexuálne obťažovanie neplnoletej osoby a za svoj skutok bude pykať.

26-ročný hokejista je víťazom anglickej hokejovej ligy, reprezentoval Anglicko a v posledných rokoch patril medzi najlepších britských hokejistov. Svoje schopnosti predvádzal v tímoch Sheffieldu Steeldogs a Hull Stringrays. Squires však po minulej sezóne v tíme skončil. Dôvodom nebolo zranenie, ale trestný čin. 
 
Hokejista sa priznal, že obťažoval štyri neplnoleté osoby, pričom s jednou mal mať sexuálny styk. Nikto zo zneužitých osôb nemal mať ani len 16 rokov. Po deťoch údajne žiadal odhalené fotografie, ktoré mu mali posielať prostredníctvom sociálnych sietí. 
 
Squires mal zneužívať svoje postavenie, vyhlásila to policajná seržantka Aneela Khalil-Khana pre denník Mirror: "Vo svojom okolí bol známy ako hokejista a to zneužíval."
 
Jeho obete sa nakoniec s nepríjemnými zážitkami zverili polícii a Thomes Squires sa na súde k všetkému priznal. Odsúdený bol na väzenie v dĺžke 5 rokov a 4 mesiacov.

Tagy: Thomas Squires Hull Stringrays

Zdroj:
športky
Foto:
hullstingrays.co.uk

DISKUSIA