VIDEO Lewandowski ovládol súboj topkanonierov: Bayern v šlágri nedal šancu Dortmundu!

Robert Lewandowski a jeho gólové oslavyRobert Lewandowski a jeho gólové oslavy Zdroj: SITA

BERLÍN - Futbalisti Bayernu Mníchov zvíťazili v šlágri 28. kola nemeckej Bundesligy nad Borussiou Dortmund presvedčivo 4:1 a upevnili si post lídra súťaže. Bavori tak aj po sobote vedú poradie s desaťbodovým náskokom pred RB Lipsko.

Obhajcovi titulu vyšiel vstup do zápasu a po desiatich minútach viedol o dva góly, keď na úvodný presný zásah Francka Riberyho nadviazal Robert Lewandowski. Hostia dokázali kontrovať zásluhou Raphaela Guerreira, ale po prestávke skóroval už len Bayern.

Arjen Robben, Arturo Vidal Galéria fotiek (10) Zdroj: SITA

Na 3:1 zvýšil Arjen Robben, potom sa po druhý raz v zápase presadil Lewandowski, ktorý premenil pokutový kop. Pre poľského kanoniera to bol už 25. ligový gól v aktuálnej sezóne, čím o jeden presný zásah prekonal doterajšieho lídra poradia top strelcov Pierra-Emericka Aubameyanga. Ofenzívny líder BVB vyšiel v sobotu strelecky naprázdno.

Schalke 04 Gelsenkirchen na vlastnom ihrisku zdolalo Wolfsburg 4:1 v sobotňajšom stretnutí 28. kola najvyššej nemeckej futbalovej súťaže I. bundesligy. Dvoma zásahmi sa prezentoval Guido Burgstaller.

Čestný úspech hostí dosiahol v závere duelu z pokutového kopu kanonier Mario Gómez. V ďalšom zápase druhý tím v tabuľke Lipsko rozhodlo o víťazstve nad Leverkusenom 1:0 v nadstavenom čase, napriek oslabeniu o vylúčeného Williho Orbana. Hamburg zdolal Hoffenheim 2:1 vďaka dvom gólom Aarona Hunta, Freiburg uspel s Mainzom 1:0 a Mönchengladbach si z Kolína odviezol tri body za triumf 3:2. Slovenský mládežnícky reprezentant László Bénes nastúpil v nadstavenom čase.

Bayern Mníchov - Borussia Dortmund 4:1 (2:1)
Góly: 4. Ribery, 10. Lewandowski, 49. Robben, 68. Lewandowski (11 m) - 20. Guerreiro

Freiburg - Mainz 1:0 (0:0)
Gól: 70. Petersen
Karim Guédé (Freiburg) nefiguruje v zápise o stretnutí.

Hamburg - Hoffenheim 2:1 (1:1)
Góly: 25. a 75. A. Hunt - 33. Kramarič (z pok. kopu)

Kolín nad Rýnom - Borussia Mönchengladbach 2:3 (1:1)
Góly: 18. Clemens, 58. Modeste - 13. Vestergaard, 55. I. Traoré, 81. Stindl
Lászlo Bénes (Mönchengladbach) hral od 90.+ min.

Lipsko - Bayer Leverkusen 1:0 (0:0)
Gól: 90.+ Y. Poulsen, ČK: 88. W. Orban (Lipsko) po druhej ŽK

Schalke 04 Gelsenkirchen - Wolfsburg 4:1 (2:0)
Góly: 6. a 77. Burgstaller, 23. Goretzka, 48. Caligiuri - 79. M. Gómez (z pok. kopu)

Viac o téme: Bayer Leverkusen VfL Wolfsburg Schalke 04 Gelsenkirchen RB Lipsko