Saganovi odpadá jeden z najväčších rivalov: Cavendisha skolila infekčná choroba!

Mark CavendishMark Cavendish Zdroj: cyclingnews.com

LONDÝN - Britský majster sveta 2011 v cestnej cyklistike Mark Cavendish má infekčnú mononukleózu a určitý čas nútene pobudne mimo súťažného diania. Oznámil to jeho tím Dimension Data.

Práve špecialista na hromadné dojazdy Cavendish je jedným z hlavných rivalov slovenského cyklistického hrdinu Petra Sagana. Skúsený Brit sa chce dostatočne pripraviť na júlovú Tour de France. Na tomto vrcholnom podujatí dosiaľ získal 30 etapových prvenstiev. V tejto štatistike figuruje na historickej druhej priečke za Belgičanom Eddym Merckxom, ktorý ich v 60. a 70. rokoch minulého storočia nazbieral 34.

"Nanešťastie, neexistuje žiadna efektívna liečba na tento vírus. Pacient musí veľa oddychovať. Jeho návrat do tréningového procesu bude postupný. Je veľmi náročné odhadnúť, kedy sa vráti späť na bicykel, ale zlepšenie jeho stavu očakávame o dva týždne,"​ uviedol lekár Cavendishovho tímu Jarrad van Zuydam. Tridsaťjedenročný Brit sa zotavuje aj zo zranenia členka. V akcii naposledy bol 18. marca na jednodňovej klasike Miláno-San Remo.

Viac o téme: Mark Cavendish Jarrad van Zuydam
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: cyclingnews.com
  • Zdroj: SITA, TASR, sportky.sk