Dočkáme sa parádnej odvety titanov? Joshua poslal Kličkovi zaujímavú výzvu!

Anthony Joshua a Vladimir Kličko
Anthony Joshua a Vladimir Kličko

LONDÝN - Nový boxerský majster sveta ťažkej váhy Anthony Joshua plánuje odvetu s Vladimírom Kličkom, ktorého v sobotu v Londýne porazil v súboji o majstrovské pásy IBF, WBA a IBO. Kým množstvo médií už Klička odpísalo, sám Joshua si myslí, že sa štyridsaťjedenročný slávny Ukrajinec do ringu ešte vráti.

Zmluva o zápase vo Wembley obsahovala klauzulu o možnej odvete, ak si ju porazený boxer vyžiada. Kličko však hneď po porážke rozhodnutie odložil. "Dajte mi pár dní alebo týždňov, musím si všetko zanalyzovať a dať sa do poriadku," povedal Kličko, ktorý prehral technickým K.O. v 11. kole.

V 69. profesionálnom dueli utrpel Kličko piatu porážku a podľa mnohých tým jeho kariéra skončila. Joshua si však myslí, že Kličko nakoniec na odvetu nastúpi.

"Bude chcieť znovu bojovať, aj keď ľudia okolo neho môžu byť proti. Ja sám by som odvetu určite uvítal, pretože podľa toho, ako vyzeral náš sobotňajší zápas, by zase bola skvelá," povedal novinárom dvadsaťsedemročný britský boxer.

Médiá priniesli aj správy o zaujímavej výzve, ktorú Joshua poslal porazenému Kličkovi. Vyzýva ho, aby prišiel na odvetu do jeho domu v Nemecku a rozdať si to môžu rovno na jeho zadnom dvore. Podmienkou však je, že sa bude bojovať o výhru v hodnote 50 miliónov libier.

Ak by Kličko odvetu odmietol, mohol by Joshua nastúpiť proti krajanovi Tysonovi Furymu. Niekdajší majster sveta však zatiaľ má pozastavenú platnosť licencie kvôli dopingovému nálezu.


Tagy: Vladimir Kličko Tyson Fury Anthony Joshua

Zdroj:
ČTK, športky
Foto:
SITA

DISKUSIA