VIDEO Rozhodnutý zápas sa zmenil na drámu: Švajčiari zdolali Slovinsko až v nájazdoch

Švajčiar Simon Bodenmann (vpravo) oslavuje svoj gól so spoluhráčom  Damienom BrunneromŠvajčiar Simon Bodenmann (vpravo) oslavuje svoj gól so spoluhráčom Damienom Brunnerom Zdroj: TASR

PARÍŽ - V poludňajšom sobotňajšom zápase parížskej B-skupiny 81. hokejových MS vyhralo Švajčiarsko nad Slovinskom 5:4 po predĺžení a nájazdovom rozstrele. Helvétsky tím "rozprášil" (staro)nováčika v elitnej kategórii v prvej tretine 4:0, ale súper predviedol fantastickú stíhaciu jazdu a v 56. minúte vyrovnal. Jediným úspešným exekútorom nájazdov bol však švajčiar Damien Brunner.

Úvodná desaťminútovka síce naznačila prevahu Švajčiarov, ale nič nenasvedčovalo nejakému neštandardnému vývoju. Lenže skúsený a na šampionátoch priam "inventárny" Ambühl využil hneď prvú presilovku svojho tímu a po 12 sekundách od buly Švajčiari už viedli 2:0. Dostali sa totálne "na koňa" a zaskočeného súpera zavalili parádnymi kombináciami. Z celkovo 15 streleckých pokusov vyťažili v prvej časti ešte ďalšie dva góly a všetky štyri kusy charakterizovalo umiestnené zakončenie, z toho dvakrát pomocou žŕdky.

Do druhej tretiny Slovinci vymenili brankára, Pintarič chytal v pohode a Švajčiari aj ubrali na aktivite. V závere stredného dejstva hrali presilovku profesorsky a potrestal ich Muršak. Keď v šiestej minúte tretej časti znížil Jeglič na 2:4, jeho spoluhráči úplne ožili a hoci protivník ich vytláčal zo streleckých pozícií, aktivita priniesla štyri vylúčenia v priebehu 6 minút, z toho tri v priebehu 2,5 minúty.

Početnú výhodu o dvoch hráčov využili síce až v jej závere, ale vzápätí (55:23) v klasickej presilovke aj vyrovnali. Oba tímy potom odohrali nečakane pasívne predĺženie a v rozstreloch dostal hneď prvým nájazdom Švajčiarov do výhody Brunner, ktorého gól bol napokon aj jediný zo šiestich akcií a teda víťazný.

Viac o téme: Slovinsko Švajčiarsko Majstrovstvá sveta v hokeji
  • Zdroj: športky