Murray s ďalšou prekvapivou prehrou: Moja hra je ďaleko od úrovne, ktorú by som chcel dosiahnuť

Britský tenista Andy Murray odvracia úder
Britský tenista Andy Murray odvracia úder

RÍM - Britskému tenistovi Andymu Murraymu to v pozícii svetovej jednotke na antuke nejde. S turnajom Internazionali BNL d´Italia v Ríme sa rozlúčil už po svojom úvodnom stretnutí, v 2. kole skončil na rakete domáceho tenistu Fabia Fogniniho. Obhajca rímskeho titulu Murray prehral hladko 2:6, 4:6 a na Campo Centrale v utorok neskoro večer vypukla talianska radosť. Murray prehral siedmy raz v tejto sezóne a piatykrát z ostatných desiatich stretnutí.

Najmä na antuke je v pozícii svetovej jednotky tento rok značne neškodný. Na štyroch veľkých turnajoch hlavnej časti antukovej sezóny uhral semifinále v Barcelone, osemfinále v Monte Carle a Madride a teraz v Ríme sa lúčil hneď na úvod, keďže v 1. kole mal voľno. Herne sa trápi najmä odvtedy, čo mu zranenie pravého lakťa neumožnilo účasť na "hardovom" turnaji na prelome marca a apríla v Miami. "Moja hra je ďaleko od úrovne, ktorú by som chcel dosiahnuť. Myslel som si, že po Barcelone pôjdem hore, ale stal sa opak. Nehrám dobre, ale pokúsim sa to celé otočiť. Verím, že sa mi to podarí," cituje Andyho Murrayho oficiálny portál ATP World Tour.

Murray si nedal darček k pondelkovým 30. narodeninám aj vinou skvelého výkonu jeho súpera. Fabio Fognini (29. v rebríčku ATP) drvil svetovú jednotku víťaznými údermi z forhendu (23) a umne zahranými dropšotmi. Celkovo štyrikrát vzal slávnejšiemu súperovi podanie a zahral 31 "winnerov". V druhom sete sa škótsky rodák za stavu 2:5 potvrdeným brejkom dostal na 4:5, ale k vyrovnaniu ho už taliansky rovesník nepustil. "V normálnom zápase vám súper, akokoľvek sa mu darí, dopraje pár momentov, keď jeho výkon poklesne a začne robiť chyby. To však nebol dnešný prípad. Fognini to hral rýchlo po odskoku a triafal nekompromisne k čiaram," chválil Murray svojho premožiteľa.

Podľa BBC už počas najbližšieho víkendu pricestuje do Európy Ivan Lendl, aby rozšíril trénerský tím okolo Murrayho. "Andy v tejto fáze sezóny nehrá ako svetová jednotka a už vôbec nie ako potenciálny šampión Roland Garros," tvrdí BBC.


Tagy: Andy Murray Fabio Fognini

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR; Video: Youtube

DISKUSIA