Hviezda Dortmundu stále pociťuje následky z bombového útoku: Nemôžem spať, bojím sa cestovania

Japonský záložník Šindži KagawaJaponský záložník Šindži Kagawa Zdroj: TASR

DORTMUND - Futbalista Borussie Dortmund Šindži Kagawa priznal, že šesť týždňov po bombovom útoku na výpravu nemeckého klubu sa stále bojí nastúpiť do tímového autobusu a takisto máva problémy so spánkom.

 "Bojím sa nastúpiť do autobusu, obávam sa cestovania na zápasy. Navyše v noci dobre nespím," napísal japonský stredopoliar na svojom internetovom blogu.

Autobus s hráčmi Borussie sa stal terčom útoku pred aprílovým domácim duelom štvrťfinále Ligy majstrov s AS Monaco. Kagawa povedal, že zadržanie podozrivého mu nijako neznížilo obavy. Takisto sa mu nepáči, že po bombovom útoku odložili stretnutie iba o 24 hodín. "Dozvedeli sme sa, že zápas sa musí odohrať na druhý deň. Ja a ani ostatní hráči sme nemohli tomu uveriť. Bolo to pre nás ťažké, v hlave som mal stále iba scény z autobusu," uviedol Kagawa.

Pri útoku utrpel obranca Borussie Marc Bartra zlomeninu pravého zápästia, ako aj ďalšie poranenia hornej končatiny. Dvadsaťšesťročný Španiel sa musel podrobiť operácii. Dortmund podľahol v prvom zápase Monacu 2:3, po prehre 1:3 v odvete zo súťaže vypadol.

Viac o téme: Borussia Dortmund Shinji Kagawa Marc Bartra
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články