Doping v brazílskom futbale? Roberto Carlos už podnikol právne úkony

Roberto Carlos
Roberto Carlos

BRATISLAVA - Bývalý brazílsky futbalový reprezentant Robert Carlos plánuje podniknúť právne kroky proti nemeckej televízii ARD, ktorá odvysielala dokument o údajnom dopingu v brazílskom futbale.

Dnes už 44-ročný Carlos na svojej facebookovej stránke uviedol, že odmieta všetky obvinenia. Ani on, ani jeho spoluhráči údajne nikdy neužili zakázané látky. Podľa spomínaného dokumentu brazílska antidopingová agentúra disponuje 200-stranovou správou o praxi lekára, ktorý pracoval so zakázanými liekmi a údajne ich mali brať aj brazílski futbalisti. 

      
Dokumentácia, ktorá údajne obsahuje meno Roberta Carlosa, je od roku 2015 na súde v Sao Paule a nedávno bola sprístupnená. Dokument ARD obsahoval skryté video, kde lekár vysvetlil, aké lieky boli určené na liečbu niekoľkých špičkových športovcov vrátane Roberta Carlosa, ktorý získal titul majstra sveta s Brazíliou v roku 2002 v Kórei. Carlos povedal, že spomínaného doktora nepozná. "Dal som svojim právnikom inštrukcie, aby začali s právnymi úkonmi," dodal bývalý brazílsky internacionál.


Tagy: Roberto Carlos

Zdroj:
TASR
Foto:
SITA

DISKUSIA