VIDEO O prvom finalistovi rozhodli penalty: Nemci tesne prešli cez Angličanov

Radosť hráčov NemeckaRadosť hráčov Nemecka Zdroj: TASR

TYCHY - Futbalisti Nemecka v Tychách v utorkovom prvom semifinále zvíťazili 4:3 v rozstrele z 11 m nad rovesníkmi z Anglicka a postúpili do finále na ME 2017 hráčov do 21 rokov v Poľsku. Po 90 minútach aj následnom predĺžení bol stav nerozhodný 2:2.

Angličanom patril úvod duelu, neskôr iniciatívu prevzali Nemci, ktorí v 35. min otvorili skóre presnou hlavičkou Selkeho. O šesť minút neskôr zmazal manko Angličanov Gray a o obrat sa päť minút po prestávke postaral Abraham. V 70. min však striedajúci Platte vyrovnal na 2:2, tento zásah napokon poslal súboj do predĺženia. V ňom sa o víťazovi nerozhodlo, rozstrel v piatich sériách priniesol štyri úspešné pokusy Nemecka a tri v podaní Anglicka. V piatej sérii skóroval Amiri, vzápätí ho nenapodobnil Redmond.

Vo večernom druhom semifinále v Krakove nastúpia od 21.00 h Španieli proti Talianom. Finále je na programe v piatok 30. júna o 20.45 h v Krakove.

ME 2017 futbalistov do 21 rokov - semifinále - utorok:

TYCHY
Anglicko - Nemecko 2:2 po predĺžení (2:2, 1:1), 3:4 v rozstrele z 11 m
Góly: 41. D. Gray, 50. Abraham - 35. Selke, 70. Platte, rozhodujúci pokus v rozstrele Amiri, rozhodoval: Mažeika (Lit.)

Viac o téme: Nemecko Anglicko