VIDEO Hrôza a zdesenie: Mladý hráč Ajaxu skolaboval počas prípravného zápasu!

Abdelhak Nouri skolaboval počas zápasuAbdelhak Nouri skolaboval počas zápasu Zdroj: bleacherreport.com

KLAGENFURT - Holandský futbalista v službách Ajaxu Amsterdam Abdelhak Nouri skolaboval v druhom polčase sobotňajšieho prípravného stretnutia v Rakúsku proti Werderu Brémy.

Dvadsaťročný Nouri bol uvedený do umelého spánku, jeho stav je stabilizovaný. Záchranári prepravili hráča vrtuľníkom do neďalekej nemocnice po zástave srdca, zápas bol predčasne ukončený.

Mladý futbalista, ktorý v minulej sezóne debutoval v prvom tíme Ajaxu a odohral zaň deväť ligových zápasov, sa bezvládne zosunul na trávnik v 70. minúte. Potom, čo mu lekár poskytol prvú pomoc a záchranári naložili Nouriho do vrtuľníka, už zápas nepokračoval.

Werder v tej dobe viedol 2:1. Prvý polčas odchytal za Brémy český brankár Jiří Pavlenka, čerstvá posila z pražskej Slavie, a v 21. minúte inkasoval po strele Matea Cassierryho. Po prestávke, kedy sa dostal do hry obranca Theo Gebre Selassie, nemecký celok skóre otočil.

Viac o téme: Ajax Amsterdam Abdelhak Nouri
  • Zdroj: SITA, ČTK