VIDEO Šéf slovenskej cyklistiky prehovoril o Saganovi a Tour: Už stačilo tejto šou!

Peter Privara hovoril o vylúčení Sagana na Tour de France
Peter Privara hovoril o vylúčení Sagana na Tour de France

BRATISLAVA - Kauza vylúčenia Petra Sagana zo slávnych pretekov Tour de France nemá konca. K pálčivej téme sa pred televíznymi kamerami rozhovoril aj šéf Slovenského cyklistického zväzu Peter Privara.

Privara má jednoznační názor na udalosti, ktoré sa udiali na prestížnom cyklistickom podujatí. Hovorí, že komisia jednoznačne pochybila. "Niekedy tí medzinárodní rozhodcovia si myslia, že sú polobohovia. Neskôr to rozhodnutie možno budú ľutovať, pretože verejná mienka sa postavila za Peťa Sagana," povedal v rozhovore pre televíziu Joj.


Pred televíznymi kamerami obraňoval slovenskú cyklistickú superstar. "Peťo momentálne dopláca na tú slávu. Francúzi si myslia, že sú stred sveta a Tour de France, to je len Francúzsko. Buď príroda alebo Boh nadelil niekomu takýto talent, ako má Peťo Sagan a oni sa s tým asi nevedia vyrovnať," pokračoval.

Privara prezradil, že ani atmosféra na samotnej Tour de France nie je taká, ako bývala minulé roky. "Kedysi tam bola taká domovská atmosféra, ale teraz? Priaznivci, ktorí tam boli, mi telefonovali, že im dokonca organizátori brali slovenské vlajky. Že už stačilo tejto šou! Takže neviem," dodal.

Petra Sagana diskvalifikovala Medzinárodná cyklistická únia (UCI) po hektickom závere utorňajšej 4. etapy, keď po tvrdom súboji so Slovákom skončil v bariére Brit Mark Cavendish. Dvojnásobný majster sveta a jeho tím podali protest proti vylúčeniu z Tour v utorok krátko pred polnocou, verdikt však zostal v platnosti. Nemeckému tímu Bora-Hansgrohe zamietol naliehavú žiadosť aj Športový arbitrážny súd (CAS).


Tagy: Peter Sagan Peter Privara

Zdroj:
športky
Foto:
SITA, TASR; Video: Tv Joj

DISKUSIA