Obrovské sklamanie pre Slovenky: Z Vietnamu priletelo negatívne rozhodnutie!

Jana Čepelová, Dominika Cibulková, kapitán Matej Lipták, Kristína Kučová a Rebecca Šramková
Jana Čepelová, Dominika Cibulková, kapitán Matej Lipták, Kristína Kučová a Rebecca Šramková

HOČIMINOVO MESTO - Slovenské tenistky budú aj v roku 2018 účinkovať v II. svetovej skupine Pohára federácie.

Návrh na rozšírenie svetovej skupiny z ôsmich na 16 tímov totiž odložili. Potvrdilo to komunikačné oddelenie Medzinárodnej tenisovej federácie.

Na valnom zhromaždení ITF v Hočiminovom meste neprišlo k zmene formátu súťaže. "Návrh na rozšírenie svetovej skupiny odložili, pretože stále prebiehajú diskusie o organizovaní finále Pohára federácie i Davisovho pohára na tom istom mieste. Vytvorenie 16-člennej svetovej skupiny závisí od toho, či schvália model Final Four," uvádza sa vo vyhlásení ITF.

Medzinárodný a športovo-technický riaditeľ Slovenského tenisového zväzu Ľubomír Páleník, ktorý sa na valnom hromaždení vo Vietname zúčastnil, pre stránku stz.sk uviedol. "Fed Cup, žiaľ, zostáva po starom najmenej rok a možno aj dlhšie," konštatoval Páleník a dodal, že rokovanie a rozhodovanie sprevádzali veľké emócie.

Fed Cup 2018 vyžrebujú 20. septembra a SR môže mať za súperov Rusko alebo Taliansko na domácej pôde prípadne Ukrajinu alebo Rumunsko. V oboch týchto prípadoch rozhodne o dejisku dodatočný žreb. Slovenky v apríli prehrali v baráži o účasť vo svetovej skupine na antuke v bratislavskom NTC s Holandskom. Medzi osemčlennou elitou sa zverenky kapitána Mateja Liptáka naposledy predstavili v roku 2014.


Tagy: Fed Cup

Zdroj:
TASR
Foto:
TASR

DISKUSIA