VIDEO Volka teší postup do semifinále dvojstovky: Trénerka neskrývala dojatie

Ján Volko
Ján Volko

LONDÝN - Na MS v Londýne postúpil slovenský šprintér na 200 m Ján Volko z rozbehov do stredajšieho semifinále. Vo svojom treťom behu finišoval na 3. mieste a postúpil priamo časom 20,52 s. Pred ním skončili už len prvý Juhoafričan Wayde Van Niekerk 20,16 a Brit Daniel Talbot s rovnakým časom, osobným rekordom 20,16, keď od Juhoafričana bol pomalší o 0,001 s.

V celkovom sumáre 48 bežcov obsadil Volko s časom 20,52 sekundy 21. miesto, ako posledný postúpil s 20,54 David Lima z Portugalska. Ján Volko si po dobehnutí vydýchol.

„Táto dvojstovka bolela viac ako som predpokladal. Teším sa, že som sa kvalifikoval do semifinále. V ňom sa budem snažiť podať opäť dobrý výkon a nesklamať,“ uviedol Volko pre web svojej manažérskej skupiny Top Athletics.

Trénerka Naďa Bendová neskrývala dojatie: „Som na Janka hrdá za to, ako bojuje a ide na dno svojich síl. Nie iba pre seba s voj úspech, ale aj pre všetkých, ktorí ho podporujú. Nechcem nás sklamať. Je to vzácny človek, pre mňa je česť byť pri ňom a pomáhať mu dosahovať tieto výsledky.“

Šéftréner Slovenského atletického zväzu (SAZ) Martin Pupiš: „Z pohľadu našej atletiky je to výnimočná vec, Janko je inšpirácia pre mladých šprintérov, no i vytrvalcov, ktorí sa umárajú myšlienkou, že belosi nemajú šancu. Volko dokázal, že drina a pokora pomáhajú prekonávať aj zdanlivo neprekonateľné. Veľká vďaka patrí ľuďom z jeho realizačného tímu i jeho rodine. Verím, že aj v semifinále poteší priaznivcov atletiky pekným výkonom. Sme šťastní, že máme takého výborného atléta, ktorý môže byť nielen športový, ale aj ľudský vzor.“

 

 


Tagy: Ján Volko

Zdroj:
SITA, TASR
Foto:
TASR

DISKUSIA