VIDEO Škandál na futbale v susednom Česku: Člen ochranky knokautoval fanúšika, hrozí mu basa!

Fanúšikovia FC Hradec KrálovéFanúšikovia FC Hradec Králové Zdroj: fchk.cz

HRADEC KRÁLOVÉ - Zásah člena usporiadateľskej služby proti fanúšikom počas pondelkového zápasu druhej futbalovej ligy medzi Hradcom Králové a Pardubicami začala podľa médií vyšetrovať policia. V prípade preukázania viny hrozí 19-ročnému mužovi za výtržníctvo až do dvoch rokov väzenia. Prípadom sa tiež bude zaoberať disciplinárna komisia Ligovej futbalovej asociácie v Česku.

Pracovník usporiadateľskej služby pri potýčke na tribúne udrel jedného z fanúšikov päsťou. Muž preletel niekoľko radov, spadol na hlavu a musel byť prevezený do nemocnice. "Došlo u neho ku krátkodobému bezvedomiu. Mal početné odreniny a modriny najmä v oblasti hlavy," uviedol hovorca hradeckých záchranárov Ivo Novák.

K incidentu došlo po tom, čo usporiadatelia zasiahli proti fanúšikom, ktorí rozvinuli transparent proti vedeniu klubu. Keď Hradeckí fanúšikovia pokrikovali "Jukl von," čím chceli vyjadriť nespokojnosť so šéfom klubu Richardom Juklom, zasiahla ochranka. Podľa priaznivcov, ktorí majú s vedením Hradca dlhodobo napäté vzťahy a v pondelok sa vrátili na tribúny po trištvrte roku dlhom bojkote domácich zápasov, však išlo o neprimeraný zákrok.

Futbalový klub z Hradca Králové k celému incidentu vydal oficiálne vyhlásenie: "Klub FC Hradec Králové ľutuje situáciu, ktorá vznikla v priebehu druhého polčasu a vyústila v zranenie jedného z fanúšikov. Celú situáciu klub spoločne s Políciou ČR a usporiadateľskou službou vyhodnotí a urobí patričné závery," stojí v tlačovej správe.

Podľa českého webu supporters, bol napadnutý fanúšik odvezený do nemocnice s krvavým poranením hlavy. Východočeské derby nakoniec vyhral domáci Hradec Králové, ktorý Pardubice porazil 2:1.

V noci na pondelok navyše niekto na hradeckom štadióne postavil tri kríže s fotkami členov vedenia Hradca. Klub preto chce podať trestné oznámenie na neznámeho páchateľa.

Viac o téme: FC Hradec Králové Pardubice
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: fchk.cz; VIDEO: Youtube, supporters.cz
  • Zdroj: ČTK, športky

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy