McGregor štatistiky neoklamal: Rozhodcovia mali úplne jasno už po 9. kole!

Floyd Mayweather a Conor McGregor po zápase
Floyd Mayweather a Conor McGregor po zápase

LAS VEGAS - Senzácia sa nekonala, kráľom profiringu vo svojej kategórii zostáva Američan Floyd Mayweather. V očakávanom a tiež značne kontroverznom súboji roka v Las Vegas zdolal Íra Conora McGregora v desiatom z plánovaných 12 kôl technickým knokautom a po takmer dvojročnej prestávke si pripísal jubilejný päťdesiaty triumf.

Vo svojej profesionálnej kariére zostal nezdolaný so skóre 50:0. Päťdesiatym víťazstvom zároveň prekonal rekord legendárneho krajana Rockyho Marciana, ktorý ukončil kariéru v ťažkej váhe so 49 víťazstvami popri žiadnej prehre.

Šampión miešaných bojových umení (MMA) a tiež UFC (Ultimate Fighting Championships) McGregor s neskorším víťazom Mayweatherom držal krok dlhšie, než sa všeobecne očakávalo. Spočiatku bol vo svojej premiére v profiringu dokonca iniciatívnejší, ale postupom času sa prejavili skúsenosti a najmä kvalita Američana, ktorého presne mierené údery brali sily aj odhodlanie sebavedomému Írovi.

Už deviate kolo "prežil" len tak-tak a v desiatom kole po zjavnej prevahe súpera už poriadne dezorientovaného McGregora zachránil rozhodca Robert Byrd verdiktom o technickom k. o. McGregor síce sprvu namietal, že chce v zápase pokračovať, ale neskôr uznal veľkosť šampióna, proti ktorému boxoval. 

Oficiálne štatistiky tvrdia, že zo strany Mayweathera našlo cieľ 170 z 320 úderov, zatiaľ čo jeho snaživý súper minul oveľa častejšie, protivníka trafil 111-krát zo 430 pokusov. Všetci traja ringoví rozhodcovia sa už po 9. kole v priebežnom skóre priklonili na stranu neskoršieho víťaza (89:81, 89:81 a 87:83).


Tagy: Floyd Mayweather Conor McGregor

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA