VIDEO Ako osláviť jubilejné víťazstvo? Šoumen Sagan vás opäť naplno pobaví

Peter Sagan oslavuje jubilejné víťazstvo
Peter Sagan oslavuje jubilejné víťazstvo

QUÉBEC CITY - Slovenský cyklista Peter Sagan dosiahol v piatok jubilejné 100. víťazstvo v profesionálnej kariére.

Radoval sa na podujatí GP Quebec, kde obhájil svoje minuloročné prvenstvo. Suverénne sa presadil v záverečnom špurte, v ktorom nedal šancu žiadnemu zo súperov vrátane belgického rivala Grega Van Avermaeta. Ten skončil na druhom mieste. Tretí bol Austrálčan Michael Matthews.

V prvej z dvoch kanadských klasík (201,6 km) sa jazdilo na vyše dvanásťkilometrovom okruhu. Vytvoril sa štvorčlenný únik, ktorý mal 70 kilometrov pred cieľom viac než sedemminútový náskok. Na čele pelotónu pracovali tímy Bora-Hansgrohe s P. Saganom aj jeho bratom Jurajom, BMC (Van Avermaet) a Sunweb (Matthews). Jazdci postupne odpadávali z úniku a ich náskok sa znižoval, dve kolá pred koncom už boli na čele iba dvaja, minútu pred hlavným poľom. To ich dolapilo šestnásť kilometrov pred páskou.

Rozhodovalo sa tak vo finiši a Sagan potvrdil, že v Quebecu mu náramne sedí. Protivníkov si postrážil a stal sa prvým cyklistom, ktorý na tejto GP obhájil triumf. Dva úspechy má na konte aj Austrálčan Simon Gerrans (2012 a 2014). Sagan nezaprel svoje jedinečné vlastnosti šoumena a internetom už koluje video z oslavy triumfu. Nečudo, že ju možno označiť iba jedným slovom - originálna.


Tagy: Peter Sagan Grand Prix Cycliste de Québec

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA; Video: Instagram Peter Sagan

DISKUSIA