Škriniar o tom, čo nakoplo hráčov na ihrisku: Zvládli sme to! Musíme už len čakať

Milan Škriniar proti brankárovi Andrewovi Hoggovi
Milan Škriniar proti brankárovi Andrewovi Hoggovi

TRNAVA - Slovenskí futbaloví reprezentanti splnili nedeľňajším domácim víťazstvom nad tímom Malty 3:0 svoju povinnosť získať tri body na uchovanie si šance na druhé miesto v F-skupine kvalifikácie MS 2018 a tým aj na možnosť dostať sa do barážových súbojov o postup na budúcoročný svetový šampionát do Ruska.

"V stretnutí sme boli dostatočne trpezliví, pretáčali sme ťažisko hry. Kým Malťania vládali, tak behali a bránili. Keď sme im dali prvý gól, myslím si, že sme ich zlomili. Potom museli aj oni otvoriť hru a niečo vymyslieť. A to nám zahralo do kariet. Myslím si, že v druhom polčase sme ich už úplne roztrhali. Ďakujeme aj fanúšikom, ktorí nás vždy povzbudia a ženú dopredu. Cítili sme ich podporu aj teraz, sme im vďační," vravel stopér Milan Škriniar po nedeľňajšom stretnutí v mixzóne trnavskej City Areny.

Dvadsaťdvaročný obranca Interu Miláno vedel, že ak chceli Slováci skončiť na druhej priečke v "efku", v súbežne hranom dueli v Ľubľane nesmeli domáci Slovinci prehrať so Škótmi. "My sme sa však sústredili najmä na náš zápas proti Malte. Keby sme nedeľňajší duel v Trnave nezvládli, ostatné výsledky nám môžu byť ukradnuté. To sme zvládli a sme radi. A už musíme len čakať," zdôraznil Škriniar, ktorý po štvrtkovej nútenej absencii pre kartový trest na trávniku v Glasgowe proti Škótsku odohral v Trnave celý zápas na stopérskom poste po boku kapitána Martina Škrtela.

Rodák zo Žiaru nad Hronom skonštatoval, že o stave spomenutého súboja Slovinska so Škótskom ´referovali´ diváci na trnavskom štadióne. "Vnímali sme to od fanúšikov, keď prišli z hľadiska dva impulzy. Hneď sme vedeli, o čo asi ide. Samozrejme, že aj to nás trošku nakoplo a hrali sme s väčšou chuťou," poznamenal Škriniar a pokračoval: "Po skončení nášho zápasu sme zostali na trávniku, v Ľubľane sa stále ešte hralo. Potom prišli chalani z lavičky a povedali, že je to 2:2 a bola tam ešte nejaká minútka do konca. Tak sme čakali. Tá radosť z konečnej remízy Slovinska so Škótskom nebola úplne veľká, pretože postup do baráže ešte nie je istý. Bola to iba spontánna radosť."

Účastník letných majstrovstiev Európy hráčov do 21 rokov v Poľsku je rád, že futbalisti "dvadsaťjednotky" sa čoraz viac etablujú v A-tíme. "Ja si myslím, že všetci hrajú veľké súťaže. Už nemajú problém zapadnúť do reprezentačného ´áčka´. Tak je to aj s ostatnými chalanmi, či už s Jarom Mihalíkom alebo s Robom Mazáňom, ktorí majú po dueli s Maltou za sebou prvé štarty v seniorskej reprezentácii. Som rád, že aj títo chalani už postupne klopú na dvere ´áčka´. Je to super," uviedol Škriniar.

Bývalý hráč Žiliny, Zlatých Moraviec a Sampdorie Janov, ktorý sa po letnom prestupe v rámci talianskej Serie A do Interu Miláno za 23 miliónov eur stal najdrahším slovenským futbalistom v histórii, vie, že na účasť v baráži o MS 2018 budú potrebné ešte "priaznivé" rezultáty zo stretnutí v iných kvalifikačných skupinách. "My sme si svoju úlohu splnili, teraz musíme najmä čakať na výsledky z iných skupín. Verím, že to dopadne priaznivo pre nás a bude to dobré," podotkol Milan Škrinar a dodal: "Ja cestujem do Milána, ale budeme si s chalanmi písať, telefonovať. Verím, že to bude šťastný koniec. A či budem sledovať pondelňajšie zápasy, ktoré nás zaujímajú? Možno si ich ani nepozriem a odsledujem si až výsledky. Pretože, ked som pozeral zápas na ME do 21 rokov v Poľsku, tak nám to nevyšlo a nepostúpili sme do semifinále. Verím, že teraz nám to vyjde."


Tagy: Milan Škriniar

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR

DISKUSIA