Tréner Škótska sa vyhováral na genetický problém: Chce dať dokopy veľké ženy a mužov!

Gordon Strachan
Gordon Strachan

ĽUBLANA - Víťazstvo v Lubľane proti domácemu Slovinsku v nedeľňajšom kvalifikačnom zápase MS 2018 by škótsku futbalovú reprezentáciu posunulo na druhú priečku tabuľky F-skupiny, navyše pre Škótov by to znamenalo postup do novembrovej baráže o budúcoročný svetový šampionát v Rusku. Zverenci trénera Gordona Strachana však dokázali v stretnutí iba remizovať (2:2), čo ich pri rovnosti bodov so Slovenskom odsunulo pri horšom skóre na tretiu priečku.

"Museli sme bojovať proti výške a sile súpera. Pre nás je to ťažšie, pretože musíme tvrdšie pracovať o každú loptu," hodnotil súboj proti Slovinsku tréner Škótska Strachan.

Leigh Griffiths síce poslal Škótov v prvom polčase do vedenia, lenže striedajúci Roman Bezjak dvoma gólmi obrátil skóre v prospech domácich a hostia dokázali už len vyrovnať v 87. min zásluhou Roberta Snodgrassa. "Geneticky sme pozadu. Mimo Španielska sme boli v ostatnej kvalifikácii najnižším mužstvom. Možno by sme mali dať dohromady veľké ženy a mužov a videli by sme, čo môžeme robiť," cituje škótskeho kormidelníka portál BBC.

"Nik mi nemôže povedať, že súperovi hráči boli, až na jedného, technicky lepší. Fyzicky však máme problém. Táto skupina hráčov je rovnako dobrá ako akákoľvek, s ktorou som doteraz pracoval. A bola to pre mňa česť s nimi robiť. O skóre sme zaostali za Slovenskom, ktoré má vynikajúce mužstvo," zhrnul Gordon Strachan.

Hoci futbalisti Škótska nepocestujú na MS 2018 do Ruska, útočník Leigh Griffiths tvrdí, že Strachan by mal zostať vo funkcii: "Myslím si, že lepšieho človeka na tento post nemáme."

 


Tagy: Škótsko Gordon Strachan

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA; Video: Skysports HD

DISKUSIA