VIDEO Košice skolabovali na Liptove behom 90 sekúnd, Trenčín vydrel tesný triumf

Liptáci sa tešia z góluLiptáci sa tešia z gólu Zdroj: TASR

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ - Hokejisti Liptovského Mikuláša zvíťazili v stretnutí 11. kola Tipsport ligy 2017/2018 nad Košicami 5:3. Základ svojho víťazstva položili v druhej tretine, keď dokázali otočiť stav stretnutia z 0:2 na 3:2 v priebehu 90 sekúnd.

Jakub Langhammer 38 sekúnd po góle Mareka Urama vyrovnal v 29. min na 2:2 a na 3:2 upravil o ďalších 52 sekúnd Dušan Devečka.

Ďalšie dva góly pridali Liptáci na začiatku tretej tretiny, keď Andrej Laco poslal svoj tím do vedenia 5:2 len 40 sekúnd po druhom góle Mareka Urama.

Hokej - Tipsport liga 2017/2018 - 11. kolo - piatok:

MHk 32 Liptovský Mikuláš - HC Košice 5:3 (0:1, 3:1, 2:1)
Góly: 29. Uram (M. Sukeľ, Košarišťan), 29. Langhammer (Kriška, R. Suchý), 30. D. Devečka, Uram), 42. Uram (Kriška, M. Sukeľ), 43. A. Laco - 19. Pacan (P. Koyš, Martin Bača), 22. Martin Bača (B. Kessel, P. Koyš), 52. Jenčík (Suja, Boltun)

Vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík, R. Müllner - M. Orolín, Stanzel, 850 divákov

Zostavy:
Liptovský Mikuláš: Košarišťan - Kurali, R. Suchý, Nádašdi, Matej Bača, J. Tabaček, Pacalaj, D. Devečka, Moravčík - B. Rapáč, Paukovček, Števuliak - Kriška, M. Sukeľ, Uram - Spilar, Langhammer, Piatka - J. Sukeľ, Lištiak, A. Laco
Košice: Habal (43. Škorvánek) - Čížek, Pulli, Martin Bača, B. Kessel, Dudáš, E. Šedivý, Koch, Matejka - Hričina, Marek Hovorka, Kafka - L. Nagy, Pacan, P. Koyš - Jenčík, Suja, Boltun - D. Šoltés, Vrábeľ, T. Klíma

Pavol Paukovček, tréner Liptovského Mikuláša: „Podali sme jeden fantastický a bojovný výkon. Počas celého zápasu sme sa snažili hrať náš hokej, čo sa nám nakoniec vyplatilo. Zlomový úsek bola nevyužitá presilovka Košíc o dvoch hráčov a naše tri góly v rýchlom slede.“

Milan Jančuška, tréner Košíc: „Som nahnevaný. Za stavu 2:0 v našej presilovke o dvoch hráčov sme mali dať druhý gól a zápas rozhodnúť, ale stal sa opak.“

Trenčín vydrel ďalšiu výhru a stále je bez prehry

Víťazná séria hokejistov Dukly Trenčín trvá aj po piatkovom stretnutí Tipsport ligy 2017/2018, v ktorom zdolali HK Poprad 3:2 po predĺžení. Trenčania boli na pokraji svojej prvej prehry v ročníku, ale minútu a 45 sekúnd pred koncom tretej tretiny vybojoval predĺženie Tibor Varga. Nájazdy nepripustil 43 sekúnd pred koncom predĺženia Peter Sojčík a ukončil sedemzápasovú šnúru výhier Popradčanov.

HK Dukla Trenčín - HK Poprad 3:2 po predlžení (0:0, 1:0, 1:2 - 1:0)
Góly: 28. Dlouhý, 59. T. Varga (Cebák, Frühauf), 65. Sojčík (O. Mikula) - 49. J. Majdan (Davydov, Š. Fabian), 50. Svitana (Abdul)
Vylúčení: 6:4 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali Baluška, D. Konc - Šefčík, Beniač, 3259 divákov

Zostavy:
Trenčín: M. Valent - Starosta, L. Romančík, Frühauf, Cebák, Bohunický, Holenda, Adam Themár, Jakubec - Radivojevič, Ölvecký, Bezúch - Sojčík, Bulík, T. Varga - O. Mikula, Dlouhý, Gašparovič - J. Švec, J. Pardavý ml., D. Hudec
Poprad: Ivanov - Davydov, Š. Fabian, P. König, D. Brejčák, Jáchym, McDowell, Dinda, Zadražil - J. Majdan, Heizer, Ježek - Svitana, Mlynarovič, Abdul - Matúš Paločko, Matej Paločko, Bogoslovskij - D. Bondra, Lichanec, Martančík

Peter Oremus, tréner Trenčína: „Opäť sme predviedli výborný a kolektívny výkon, ktorý nám priniesol zaslúžené víťazstvo. Chlapci odvádzajú svoju prácu naplno, a tak ako majú, s čím sme znova potešili našich skvelých divákov. Pre toto robíme hokej. Zápas mal vynikajúcu úroveň.“

Marcel Ozimák, tréner Popradu: „Bol to veľmi dobrý zápas, ktorý sa musel divákom páčiť. Musím vysloviť pochvalu mojim hráčom, ktorí urobili všetko tak, ako mali. Napriek tomu sme sa nevyhli systémovej chybe, ktorou sme prišli o vedenie. V predĺžení prišla ďalšia chyba, ktorá rozhodla o výsledku. Vzhľadom na to, že ešte v stredu sme takmer nevedeli zložiť dve päťky pre choroby hráčov, musím dať klobúk dole pred ich charakterom, ktorý v tomto zápase ukázali. Páčila sa mi veľmi dobrá atmosféra a prial by som si podobnú divácku kulisu aj v Poprade, nakoľko v súčasnosti hráme pekný hokej.“

Nitrania nezvládli záver, no i tak zvíťazili

Hokejisti Nitry vyhrali v stretnutí 11. kola Tipsport ligy na ľade Zvolena 4:3 po samostatných nájazdoch. Vicemajster ukončil štvorzápasovú sériu prehier. Nitrania boli blízko aj k zisku troch bodov, po druhej tretine viedli 3:1. Peter Hraško v drese Zvolena v 34. min vyrovnal na 1:1, no už o minútu americký krídelník Matt Cope strhol opäť vedenie na stranu tímu spod Zobora. Navyše 22 sekúnd pred druhou sirénou zvýšil na 3:1 Tomáš Mikúš. V záverečnej päťminútovke riadneho hracieho času si Zvolen vynútil dvoma gólmi predĺženie. Zápas dospel až do nájazdov, v ktorých rozhodol Matej Paulovič.

HKM Zvolen - HK Nitra 3:4 po samostatných nájazdoch (0:0, 1:3, 2:0 - 0:0, 0:1)
Góly: 34. Hraško (Coffman), 57. Obdržálek (L. Jurík, Hraško), 58. Drgoň (Coffman (Ross) - 24. Krištof (Paulovič, Cope), 35. Cope (Paulovič, Mezei), 40. T. Mikúš (Kutálek, Luciani), rozhodujúci nájazd Paulovič
Vylúčení: 5:6 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Kalina, Snášel - Gajan, M. Smrek

Zostavy:
Zvolen: Climie - Andersons, Hraško, Ross, Drgoň, Wharton, Ťavoda, Dubeň, T. Bokroš - Obdržálek, L. Jurík, Šišovský - Matis, Steen, Coffman - Martin Ďaloga, J. A. Immonen, T. Török - Ondris, V. Fekiač, Jakubík
Nitra: M. Laco - J. Kováčik, Mezei, Milam, Ordzovenský, Pupák, M. Versteeg, Korím - Paulovič, Krištof, Cope - Luciani, Blackwater, T. Mikúš - H. Ručkay, Kutálek, J. Ručkay - Štumpf, Šille, Rzavský

Peter Mikula, tréner Zvolena: "Dve tretiny bola Nitra lepšia, agresívnejšia, bola dobrá na puku, išla jej rozohrávka. My sme s tým mali problémy, vyvrcholili aj v presilovke piatich na troch. Potom sa k nám priklonilo šťastie, z tlaku sme vyrovnali, preto ďakujem hráčom za to, že neskladali zbrane. Samostatné nájazdy sme 'spackali'."

Andrej Kmeč, tréner Nitry: "My v našej situácii sme po zlých výsledkoch chceli spraviť maximum. Podali sme slušný, zodpovedný výkon, istota šla aj z brankára Mareka Laca, čo potrebujeme, aby sme našli svoju tvár. Škoda záveru, individuálnych chýb, z ktorých pramenilo predĺženie, myslím si, že sme si zaslúžili bodovať za tri body. Také kuriózne góly, aký pustil Marek Laco, padajú, no ešte raz opakujem, podal veľmi dobrý výkon, a to bol chorý, len včera prišiel na prvý tréning. Samozrejme, vždy keď padne takýto gól, tak brankári sú viac na očiach. Keď padol, povedal som si, že dostaneš gól aj z nemožného, no našťastie sme sa z toho otriasli, škoda len toho záveru."

Marek Laco, brankár Nitry: "Som rád, že máme body, no je to škoda, tri minúty pred koncom sme vyhrávali 3:1 a nakoniec remíza. Je to však víťazstvo, som rád. Ten lacný gól, čo som pustil, vznikol z mojej nepozornosti a chlapcom sa za to ospravedlňujem, pomáhali mi ako mohli, držali ma. Každé víťazstvo teší, aj dvojbodové, je to však zase len jedna časť dlhej sezóny, treba ísť od zápasu k zápasu."

Detva si počká minimálne do nedele

Hokejisti Detvy zostávajú aj po stretnutí 11. kola Tipsport ligy 2017/2018 v Nových Zámkoch bez víťazstva, na ľade svojho súpera prehrali 1:3. Zápas mali Novozámčania pod kontrolou a už prvú tretinu vyhrali gólmi Eduarda Šimuna a Artursa Saliju 2:0. Detvania na začiatku druhej časti síce znížili, ale poistku domácich pridal Branislava Fábry. Novozámčania preskočili v tabuľke Žilinčanov a posunuli sa na 8. priečku.

HC Nové Zámky - HC 07 Orin Detva 3:1 (2:0, 1:1, 0:0)
Góly: 7. Šimun (Surovka, S. Kovačevič), 12. Salija, 38. B. Fábry (Prapavessis, R. Špirko) - 25. Halás (Videlka)
Vylúčení: 5:6 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Goga, Jonák - Kacej, Synek, 1242 divákov

Zostavy:
Nové Zámky: V. Kováč - M. Jass, Plášil, Prapavessis, Salija, S. Kovačevič, M. Hruška, Hain - K. Jass, Dubinin, Rajenko - Zbořil, R. Špirko, Cetkovský - R. Varga, Šimun, Surovka - Lantoši, Klenko, B. Fábry
Detva: Larose (12. A. Nagy) - Martin Chovan, Kuklev, Gachulinec, Macejko, M. Šimon, Sládok, Jendroľ - Videlka, Ščurko, Halás - Milý, R. Gašpar, Žilka - Babinec, Matúš Chovan, Murček - Ondris, Srnka, M. Surový

Ladislav Lubina, tréner Nových Zámkov: "Súhlasím s tým, že sme mali dobrý nástup do stretnutia. Prvú tretinu sme odohrali dobre, dostali sme sa do dvojgólového vedenia. Druhá tretina bola absolútne katastrofálna, nástup do tretiny bol zase taký, ako býva našim zvykom. Gól si dáme takmer sami, pretože chceme robiť veľké veci a príliš tvoriť hru. V druhej tretine sme mali veľké problémy, zaplať pán Boh, že sa nám to podarilo ustáť len s jedným inkasovaným gólom. Naopak, tretiu tretinu sme podľa mňa hrali dobre, súpera sme do žiadnych veľkých šancí nepustili a povedal by som, že sme výsledok kontrolovali. Mohli sme ešte pridať nejaké góly, je škoda, že sme ich nedali, bolo by to veselšie. Takto to boli nervy až do konca. Pre divákov to bol dobrý zápas, s úspešným koncom pre nás. My si to vážime, ale je potrebné, aby sme už na piatkové víťazstvo nadviazali niekde vonku."

Dušan Kapusta, tréner Detvy: "Je to ťažké hodnotiť, lebo zápas sme si prehrali v prvej tretine. Vedeli sme, že Zámky sú doma silné, pripravovali sme sa na to. Zámky doma viedli aj nad Nitrou 6:1 a vtedy tiež rozhodla o výsledku prvá časť stretnutia. Dnes sme spravili dve, nie fatálne chyby, ale veľké hrúbky, čo robia naši hráči a z toho dostávame góly. Keď som si teraz pozrel štatistiku striel, tak tá nepriamo svedčí o tom, že to bol vyrovnaný zápas, ale keďže sa prvá tretina skončila 0:2, tak je to už ťažko hodnotiť. Vypadli nám traja hráči Bartek, Robinson a Lukáš Novák, vďaka ktorým sme mali byť silnejší. Takéto zápasy sú presne o takýchto rozdielových hráčoch. Tímy, proti ktorým hráme, takých hráčov majú a u nás je potom už len o tom boji a možno o náhode. Chcem pogratulovať Zámkom k víťazstvu a aj k peknému športovému zážitku."
Viac o téme: HC Košice HK Poprad HK Dukla Trenčín MHK 32 Liptovský Mikuláš