Slovenský brankár absolútnym lídrom: Najskôr dostal desinu, teraz je ako stena!

Branislav KonrádBranislav Konrád Zdroj: olomouc.cz

OLOMOUC - Slovenský hokejový brankár Branislav Konrád vychytal v prebiehajúcej sezóne českej ligy už šesťkrát čisté konto. Šieste dosiahol v utorňajšom domácom zápase s Třincom. V tejto štatistike mu patrí prvé miesto.

Konrád odchytal za "kohútov" z Olomouca všetkých 21 zápasov. "Rozhodne ma to teší. V podstate, keď mám nulu, tak víťazíme, a to je najdôležitejšie. Potrebujeme body, chceme ísť v tabuľke hore. Dúfam, že takto budeme pokračovať," povedal Konrád pre hokej.cz.

Na začiatku sezóny nemal Konrád až takú oslnivú formu, raz dokonca inkasoval desať gólov na ľade Plzne. Odvtedy však majú jeho výkony stúpajúcu krivku. "Je pravda, že sa mi teraz chytá o niečo lepšie. Na začiatku sezóny som mal problém s výstrojom, bolo to úplne niečo iné. Možno som si viac zvykol a sadlo mi to. Mohlo to však jednoducho byť len také obdobie. Raz sa darí viac, raz menej. Či už celému tímu, alebo mne samému," dodal Konrád.

Zápas s Třincom vyhral Olomouc 4:0, pre Konráda to bola už šiesta nula v sezóne. Rovnaký počet nazbieral aj v predchádzajúcich dvoch sezónach, teraz túto kvótu naplnil už v polovici ročníka. "Som celý šťastný," uviedol Konrád. Odpovedal aj na otázku, kedy mu počas zápasu prvýkrát napadne, že by mohol dochytať bez inkasovaného gólu: "Asi tak päť minút pred koncom."

Viac o téme: Branislav Konrád HC Oceláři Třinec
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: olomouc.cz
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články