Päťnásobný olympijský víťaz sa vrhá na nový šport: Wiggins zabojuje na národnom šampionáte!

Bradley Wiggins
Bradley Wiggins

LONDÝN - Bývalý britský reprezentant v dráhovej a cestnej cyklistike Bradley Wiggins sa 9. decembra predstaví na velodróme v Londýne na národnom šampionáte veslárov na trenažéri.

Víťaz Tour de France z roku 2012 a päťnásobný olympijský šampión sa zúčastní na britských majstrovstvách v disciplíne na 2000 metrov na mieste, kde sa súťažilo aj počas olympijských hier v Londýne v roku 2012.

Najúspešnejší britský olympionik sa tento rok napríklad zúčastnil televíznej súťaže "The Jump" (Skok), v ktorej známe osobnosti súperia v zimných športoch. Kvôli zlomenej nohe ale musel odstúpiť.

Dnes 37-ročný Wiggins sa s cyklistikou rozlúčil po olympiáde v Riu de Janeiro, na ktorej získal piate olympijské zlato. Odvtedy sa venuje veslovaniu na trenažéri, s fotkami a videami sa pochválil aj na sociálnych sieťach.

Len nedávno Britská antidopingová agentúra (UKAD) potvrdila, že neobviní Wigginsa z využitia nepovoleného medicínskeho balíka. Bývalého jazdca tímu Sky podozrievali z previnenia na pretekoch Dauphine Libere 2011. Brit označil vyšetrovanie komisárov za "hon na čarodejnice".


Tagy: Bradley Wiggins

Zdroj:
TASR, ČTK
Foto:
SITA

DISKUSIA