Slovanisti po bojovnom dueli so šťastným koncom: Toto bolo kľúčové!

Luke Lockhart, Andrej Meszároš, brankár Jakub Štěpánek a Patrik Bačik pred bránkou SlovanaLuke Lockhart, Andrej Meszároš, brankár Jakub Štěpánek a Patrik Bačik pred bránkou Slovana Zdroj: TASR - Pavel Neubauer

BRATISLAVA - Hráči Slovana Bratislava v pondelok získali v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL) dva body, keď pred vlastnými fanúšikmi zdolali Červenú hviezdu Kchun-lun 2:1 po predĺžení. Zverenci trénera Eduarda Zankovca súperovi pripravili už siedmu prehru za sebou.

"Prvá tretina bola taká vlažná, postupne sme to zlepšovali, dostávali sme sa viac do šancí, hru sme vyrovnali a potom si trúfam povedať, že sme boli lepším mužstvom. Zaslúžili sme si výhru. Tlačili sme sa do bránky, chceli sme to zlomiť už skôr, výhra za dva body je takisto ale dobrá," uviedol po dramatickom súboji strelec prvého gólu belasých Ján Buchtele, ktorý poslal domácich v druhej tretine do vedenia. 

"K zápasu pristúpili oba tímy zodpovedne. V prvej tretine to bola taká oťukávačka, bol to vyrovnaný zápas až do konca, rozhodlo sa až v predĺžení. Bol to dobrý duel so šťastným koncom pre nás." uviedol obranca belasých Patrik Bačik.

Tréner Slovana Eduard Zankovec po stretnutí jasne pomenoval rozhodujúce faktory: "Hral sa veľmi vyrovnaný zápas, v ktorom som sa snažil využiť všetky štyri formácie. Za kľúčové by som označil našu hru v oslabeniach a výkon nášho brankára."

Jeho náprotivok na lavičke čínskeho súpera Mike Keenan vyzdvihol bojovnosť a atraktivitu predĺženia: "Gratulujem Slovanu k víťazstvu. Bol to náročný, bojovný zápas. Hráči by mali byť hrdí na svoj výkon, fanúšikom sa musel páčiť. Formát 3 na 3 v predĺžení je pre divákov atraktívny, gól z nájazdu sa ukázal byť rozdielový."

"V posledných dueloch máme poriadnu krízu. Akoby sme zabudli strieľať góly, čo sa potvrdilo aj dnes večer. Verím, že to čoskoro zlomíme a bude sa nám dariť tak ako v úvode sezóny," zhodnotil dramatické stretnutie slovenský obranca Marek Ďaloga pôsobiaci v čínskom klube.

Na vyrovnávajúci zásah Gilberta Brulého odpovedal v predĺžení produktívny Kanaďan Zach Boychuk, ktorý tak pre domácich zariadil dôležitý druhý bod. Po pondelku má bratislavský klub na svojom konte 36 bodov a v tabuľke Západnej konferencie mu patrí 12. pozícia. Na ôsmu priečku HK Soči, ktorá zaručuje prienik do play-off, strácajú "belasí" 17 bodov.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 5
Viac o téme: HC Slovan Bratislava HC Kunlun Red Star Patrik Bačik Mike Keenan Eduard Zankovec Ján Buchtele
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR - Pavel Neubauer
  • Zdroj: SITA, TASR, športky

Súvisiace články