VIDEO Lobotka prispel k senzačnému úspechu: Zo súboja s Messim neodchádza ako porazený!

Lionel Messi a Stanislav Lobotka v súboji o loptuLionel Messi a Stanislav Lobotka v súboji o loptu Zdroj: SITA

BARCELONA - V úvodnom sobotňajšom stretnutí 14. kola najvyššej španielskej futbalovej súťaže prekvapujúco remizovala FC Barcelona doma so Celtou Vigo 2:2. V drese hostí odohral celý zápas slovenský reprezentačný stredopoliar Stanislav Lobotka.

Hostia išli do vedenia v 20. minúte zásluhou Iaga Aspasa, ktorý dorazil strelu spoluhráča, domáci ale o chvíľu vyrovnali po góle Lionela Messiho. V druhom polčase dostal presnou strelou k tyčke Barcelonu do vedenia Luis Suárez, ale Celta vyrovnala v 70. minúte, keď sa Maximiliano Gomez dobre zorientoval v šestnástke.

Barcelona je na čele s 36 bodmi, o 5 bodov menej má druhá Valencia so zápasom k dobru.

FC Barcelona - Celta Vigo 2:2 (1:1)
Góly: 22. Messi, 62. L. Suárez - 20. Aspas, 70. Gomez