Mike Tyson šokuje novým biznisom: V Amerike môžete všetko!

Mike Tyson
Mike Tyson

LOS ANGELES - Nuda? Problémy súvisiace s nedostatkom činností? Ani náhodou. Legendárny boxer Mike Tyson sa na športovom dôchodku vôbec nenudí. Najnovšie sa rozhodol rozbehnúť si biznis, ktorému by na Slovensku asi veľmi nepochopili.

Peniaze zarobené počas úspešnej kariéry sa rozhodol investovať po svojom, keďže si zakúpil ranč a chystá sa tam pestovať marihuanu. Len upresníme, že sa nachádza v Kalifornii. V tomto štáte je legálne od 1. januára 2018 povolené predávať marihuanu určenú na rekreačné užívanie, avšak len v licencovaných obchodoch. 

V praktickom živote to znamená, že osoby, ktoré dovŕšili 21 rokov, môžu túto drogu kupovať bez toho, aby žili v strachu z policajnej kontroly. Všetko je obmedzené, no môžu mať až 28 gramov drogy a doma im je povolené pestovať až šesť rastlín. 

Občania teplej Kalifornie túto novinku schválili v referende a niektorí jedinci sa toho hneď chytili a rozbehli si vlastný biznis so zelenou drogou. Medzi nimi je aj spomenutý Mike Tyson. Jeho priestor na pestovanie marihuany je 40 akrov. Tyson ale nechce poľaviť a už čoskoro by si rád založil školu "Tyson Cultivation School", v ktorej chce učiť farmárov, ako správne pestovať rastlinu konope. 

51-ročný bývalý boxer nemá v pláne podporovať voľné fajčenie tejto drogy. Je dlhodobým zástancom marihuany ako lekárskeho prostriedku, a týmto smerom sa chce vydať aj teraz. 


Tagy: Mike Tyson

Zdroj:
športky
Foto:
SITA

DISKUSIA