Madridská hviezda pripustila, že obhajoba titulu je nereálna: Toto je hlavný cieľ Realu!

Toni KroosToni Kroos Zdroj: SITA

MADRID - Nemecký stredopoliar Realu Madrid Toni Kroos po sobotňajšej porážke 0:1 s Villarrealom pripustil, že "Biely balet" už nebojuje o obhajobu titulu. Hlavným cieľom tímu je podľa neho umiestnenie v prvej štvorke španielskej futbalovej ligy, ktoré by mu zabezpečilo aspoň účasť v základnej skupine Ligy majstrov pre budúcu sezónu.

Real v sobotu síce v zápase so "Žltou ponorkou" dominoval, tri minúty pred koncom ale rozhodol o prvej výhre Villarrealu na štadióne Santiaga Bernabeua po 18 zápasoch po rýchlom brejku lobom záložník Pablo Fornals.

"Ak bojujete 90 minút, je možné, že sa potom dostanú do jednej šance. Nie je to zlý tím. Tiež som počul, že gólu predchádzal ofsajd. Na tom však nezáleží, viac sa zaujímam o našu hru. V defenzíve to bolo dobré, presovali sme, nespomínam si na nejakú ich šancu až do tej záverečnej," uviedol Kroos.

Zverenci trénera Zinédina Zidana strácajú na vedúcu Barcelonu už 16 bodov, v tabuľke sú pred nimi tiež Atlético Madrid a Valencia. Nebezpečne sa na nich navyše doťahujú ďalšie celky: Villarreal, ktorý má odohraný o zápas viac, stráca jediný bod, Sevilla tri.

"Musíme sa zamerať na to, aby sme sa kvalifikovali do Ligy majstrov. Nemá cenu premýšľať o ničom inom, než o budúcom zápase. Musíme začať zbierať body, ktoré by nás priblížili na splnenie úlohy - umiestnenie v prvej štvorke," konštatoval nemecký reprezentant.

Madridský klub vyhral z posledných piatich ligových stretnutí jediné a hoci postúpil do štvrťfinále Španielskeho pohára, ani tam príliš nepresvedčil. V odvete len remizoval 2:2 s treťoligovou Numanciou. V ďalšej fáze Real čaká Leganés. V osemfinále Ligy majstrov, v ktorej "Biely balet" obhajuje triumf, má veľmi problematického súpera Paris St. Germain.

Viac o téme: Villarreal Toni Kroos Real Madrid CF