VIDEO Sagan zbúral všetky mýty: Takto že sa správa hviezda? Organizátori nechápali

Peter Sagan
Peter Sagan

VICTOR HARBOR - Slovenský cyklista Peter Sagan z tímu Bora-Hansgrohe sa stal víťazom 4. etapy na cyklistických pretekoch Tour Down Under, úvodnom podujatí prestížnej série WorldTour v sezóne 2018 v Južnej Austrálii.

Sagan triumfoval v koncovke etapy na trase Norwood - Uraidla (128,2 km), keď v záverečnom špurte zdolal Juhoafričana Daryla Impeyho (Mitchelton-Scott) a Španiela Luisa Leóna Sáncheza (Astana). Cyklistom počas etapy znepríjemňovalo život horúce počasie, teploty miestami dosiahli až úroveň neuveriteľných 45 °C.

Sagan po prvý raz v kariére ovládol etapu na pretekoch Tour Down Under a premiérovo sa na tomto podujatí oblečie do okrového dresu lídra celkovej priebežnej klasifikácie. Po pretekoch však slovenská hviezda opäť ukázala svoj obrovský charakter a skromnosť. 

Tourminátor bez váhania prišiel k organizátorom a začal im pomáhať skladať nafukovacie panely. Tí zostali ako obarení. Navyše im Peter nechal aj krásny odkaz na internete. "Skutočná práca ma nakoniec čakala až po skončení dnešnej etapy. Chcel by som poďakovať každému jednotlivcovi, ktorý prispel k organizácii Santos Tour Down Under. Ich tvrdá práca a odhodlanie z nich robia jedny z najlepších pretekov na svete. Veľká vďaka za podporu patrí aj fanúšikom a divákom v Južnej Austrálii! Toto víťazstvo je pre vás!"


Tagy: Peter Sagan

Zdroj:
SITA, športky
Foto:
Bettiniphoto.net; Video: Facebook Peter Sagan

DISKUSIA