Daňo chce okúsiť chuť play-off: Vo Winnipegu je menší tlak na hráčov ako v Chicagu

Marko Daňo predĺžil o rok zmluvu s Winnipegom Jets
Marko Daňo predĺžil o rok zmluvu s Winnipegom Jets

WINNIPEG - Slovenský hokejový útočník v službách klubu zámorskej NHL Winnipeg Jets Marko Daňo je optimista, čo sa týka šancí jeho zamestnávateľa na postup do bojov o Stanleyho pohár. Kanadské mužstvo je v doterajšom priebehu sezóny 2017/2018 jedným z najpríjemnejších prekvapení profiligy.

V tabuľke Západnej konferencie je druhé za nováčikom Vegas Golden Knights. Jets sa darí predovšetkým v domácom prostredí - z 21 zápasov pred vlastným publikom vyhrali 17 a len v troch nebodovali. "V našej aréne vládne úžasná atmosféra. Je zážitok tam hrať. Doma máme veľmi dobrú sériu výhier a diváci si to naozaj užívajú," pripomenul Daňo súčasnú šnúru šiestich domácich víťazstiev pre oficiálnu stránku súťaže.

Dvadsaťtriročný rodák z rakúskeho Eisenstadtu porovnal momentálnu winniegskú pozíciu s tou v predošlom pôsobisku. "Winnipeg je oproti Chicagu veľká zmena. Tam je na hráčov a celé mužstvo vyvíjaný veľký tlak. Diváci očakávajú po troch Stanleyho pohároch z ostatného obdobia každú sezónu niečo veľké. Vo Winnipegu je tlak menší. Aj keď sezóna je ešte dlhá, máme ju dobre rozbehnutú a verím, že to tento rok dotiahneme čo najďalej a okúsime aj chuť play-off," doplnil Marko Daňo.


Tagy: Marko Daňo Winnipem Jets

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
SITA
Foto:
nhl.com

DISKUSIA