VIDEO Bezohľadný faul Mbappého: Protihráča zrejme pripravil o MS, pridal odkaz do kamery

Kylian Mbappé
Kylian Mbappé

RENNES - Útočník francúzskeho futbalového klubu Paríž St. Germain Kylian Mbappé sa v utorňajšom dueli semifinále tamojšieho Ligového pohára na ihrisku Rennes (3:2) predviedol v negatívnom svetle. Talentovaný 19-ročný útočník v priebehu druhého polčasu likvidačne fauloval domáceho Ismailu Sarra.

"Šľapákom" mu roztrhol štulpňu a spôsobil nepríjemné zranenie lýtkového svalu. Senegalčanovi hrozí niekoľkomesačná pauza a mohol by prísť o účasť na tohtoročných MS v Rusku. Opakované zábery usvedčili Mbappého z úmyslu, keďže v danej chvíli už nemohol zasiahnuť loptu. Hlavný arbiter Mikael Lesage mu po porade s videorozhodcom v 63. min bez váhania ukázal červenú kartu. 

 

 

Mbappé následne do kamery poslal odkaz. Povedal, že pred týždňom sa rovnaký faul na jeho osobu nepískal. Tréner Stade Rennes Sabri Lamouchi dúfa, že Sarrovo zranenie nebude vážne. "Musíme počkať na výsledky vyšetrení, snažíme sa myslieť pozitívne. Nevadí mi, keď rozhodcovia chránia Neymara a ďalších kreatívnych hráčov, ale aj Ismaila je hráč, ktorý toho počas zápasov ´schytá´ dosť. Dúfam, že to nie je príliš vážne," povedal niekdajší francúzsky reprezentant (1996-2001).

 

 


Tagy: Kylian Mbappé

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Ligue 1
Zdroj:
SITA, športky
Foto:
Twitter PSG; Video: Youtube, Twitter

DISKUSIA